Alice a Dan Bárta v Brně: Každý jejich společný koncert je událostí

Alice, Dan Bárta

První srpnový den jsme se stali svědky výjimečného hudebního zážitku. Alice a Dan Bárta nekoncertují příliš často, tím méně za poslední rok a půl v současné situaci. Koncert zaznamenal slovem i obrazem Miloš Hlaváček.

Předkapela A-Beat hrála klasiky světových hvězd

Akce se konala v rámci série koncertů Brno živě. Některé koncerty této série již proběhly, některé se teprve konat budou. První srpnový koncertní večer otevřela předkapela A-Beat, která založila svůj setlist na převzatých klasikách od Deep Purple, Led Zeppelin, ale třeba i od Iggyho Popa. Špatná předpověď počasí mohla zmenšit účast diváků u předkapely, ale těm, kterým přišli, se to líbilo. Počasí se během večera naštěstí srovnalo, na čas, kdy začínala vystoupení Alice, přišlo víc fanoušků a vytvořili naplněný kotel. Počasí pak vydrželo po zbytek koncertu.

Vynikající výkon všech protagonistů

Po opětovném spojení kapely Alice a zpěváka Dana Bárty, po obnovení koncertů volali fanoušci již delší dobu. Když se to pak skutečně podařilo, vyvolalo to v jejich řadách samozřejmě nadšení a každý společný koncert je pro ně událostí. Nejinak tomu bylo i v Brně. Alice a Dan Bárta podali úžasný výkon a pro všechny přítomné to byl skvělý hudební zážitek. Kapela zahrála oblíbené pecky z doby své největší popularity, které fanoušci samozřejmě dobře znali a rádi si je zazpívali. Dan Bárta působí na pódiu přirozeně a bezprostředně i ve chvílích, kdy nezpívá. Mezi písničky vkládá komentáře a zajímavé veselé průpovídky, kterými baví sebe i publikum. Můžeme si jen přát, aby se nám podařilo jejich koncert zase brzy navštívit.

Text: Miloš Hlaváček, Sylva Kaplanová, Foto: Miloš Hlaváček