Kluboofka TV podporuje Yafura Rock Fest 2021 ze Slovenska

Tanja / foto: Honza Švanda

Optimisticky předpokládáme zlepšení pandemické situace na Slovensku. V souvislosti s tím připomínáme, že Yafura Rock Fest 2021 se už blíží.

Ve svižném duchu punk-rocku

Datum konání akce je určeno na sobotu 4. 9. 2021, můžeme ji tedy nazvat poslední letní a první podzimní akcí v roce 2021. Tento festival, který si dal za cíl navázat na bohaté hudební tradice oblasti, se uskuteční ve městě Martin, v areálu bývalých vojenských skladů, nyní využívaných jako Hasičské muzeum. Areál je oplocený a je situovaný na okraji městské čtvrti Priekopa.
Začátek a otevření festivalu obstarají dvě bratislavské formace ve svižném duchu punk-rocku. Jako zcela první zahraje Hrubý domácí produkt, který bude prezentovat svou nedávno vydanou debutovou desku Iluzionista.
Následně pódium obsadí kapela Minority se svým energickým kalifornským punk-rockem, který je zlehka propojený s prvky žánrů jako rock’n’roll, folk či country. Připravit se můžeme na melodické, chytlavé a snadno zapamatovatelné refrény.

Hardrock zavládne festivalem aneb Užívejte dne

Dále bude pokračovat projekt zlínských Fireball. Jejich hardrock úspěšně bodoval i v pořadu TV REBEL, kde se jejich klip ocitl už pětkrát na prvním místě. Určitý hudební předěl zajistí nitranská formace Carpe Diem. Naservírují průřez hardrockovými peckami, které prověřil čas.

Nejvzdálenější čeští hosté

Bratislavský Mofokiller osloví návštěvníky svou hudbu, kterou prezentují spíše singly než ucelené projekty. Následovat budou dvě česká seskupení. Nejprve svůj hardrock obohacený o prvky groovu předvedou frýdecko-místečtí Absolut Deafers. A za druhé – kapela Rain je nejvzdálenější účastník letošního Yafura Festu, přijíždí až z Liberce. Navíc si přijede udělat reparát z loňska, kdy se musela omluvit z účasti na festivalu.

 

Originální spojení Eufory s Tanjou i legenda Editor

Yafura Rock Fest sestavil letošní dramaturgii bez tradičních headlinerů. Závěr letošního festivalu bude patřit domácím (martinským) silným uskupením Eufory a Editor.
Eufory se za dobu své existence vypracovala na pozici přední formace ve svém žánru a se svým power metalem se úspěšně prosazuje na festivalových pódiích. A prozradíme, že uvede i novinku ze svého již třetího alba. Premiérově to bude duet! A to se zpěvačkou, kterou zná snad každý rocker žijící na území Československa – s Tanjou. Tento počin bude mít pro kapelu hned několik prvenství: První duet, první vystoupení se zahraniční posilou, v češtině, se ženským vokálem.
Editor patří k nejdéle koncertně činným slovenským kapelám. První demo nahrávky vznikly někdy v roce 1989 a jejich zatím poslední osmé album Old School bylo úspěšným návratem na koncertní pódia. Těšíme se, že kapela uvede průřez tím nejlepším, co má v repertoáru.

Celkově tedy vystoupí devět kapel v časovém rozmezí od dvanácté do dvanácté! Organizátoři festivalu se už na vás těší!

Text: dle tiskové zprávy Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com