Dvacet let Gaia Mesiah: Velká energická oslava hudby

Marka Rybin, Gaia Mesiah / foto: Petr Hanč
Desátého listopadu oslavila kapela Gaia Mesiah neuvěřitelných dvacet let na hudební scéně. Narozeninový koncert se uskutečnil v pražském Paláci Akropolis.

Kapela stále umí pěkně řádit

V případě kapely Gaia Mesiah se opravdu nejdříve nechce věřit, že už hrají dvacet let. Přinejmenším to mezi nimi jiskří stejně jako na začátku, i když kapela prošla mnohými svými „nahoru a dolů“, a celá kapela stále umí pěkně řádit – hudebně i fyzicky na pódiu. Takový byl i jubilejní koncert, který představil to nejlepší z jejich tvorby. Začínalo se lehce po osmé hodině večerní a hrálo se pro plný sál Paláce Akropolis. Koncert byl plný energie, kterou sršela hlavně frontwoman Marka Rybin – její skotačení a výskoky o tom jen přesvědčovaly. Santa Morella fanouškům rozdávala jeden řízný kytarový riff za druhým.

To nejlepší

Kapela zahrála průřez tvorbou celých dvaceti let své existence. Zazněly písně jako: Království, In the Streets, San Pedro, Ocean, Maňana, Under a Crescent Moon, Gaia Mesiah, Alpha Female, Legalize Marihuana, Reno, After Rainbows, Where Is My Hero a další… Fanoušci si užívali velkou energickou oslavu hudby.

Čeká nás nová šňůra a nová muzika

Kapela také oznámila, že příští rok se fanoušci můžou těšit na nové turné, novou tvorbu a ještě více energie. Příští rok bude tedy plný velkých očekávání.

Text: Petr Hanč, foto: Petr Hanč

Author