Slash, Myles Kennedy a The Conspirators dokončili čtvrté společné album

Slash v příštím roce plánuje vydat svou pátou sólovou desku. Po prvotině sestavené z písní, na kterých hostovali různí interpreti, to bude už čtvrtá v pořadí ve spolupráci s Mylesem Kennedym a triem The Conspirators.

Pátá sólovka s názvem „4“

Přestože Guns N‘ Roses hovoří o nové desce prakticky od svého reunionu v roce 2016, na koncertech bohužel stále těží jen ze svých historických úspěchů. Zdá se, že Slash svou kreativitu nasměroval do sólového projektu, v rámci kterého plánuje v příštím roce vydat už pátou desku. Bude obsahovat deset písní a ponese označení „4“. Čtyřku proto, že se jedná o již čtvrté album, které Slash vytvořil společně se zpěvákem Mylesem Kennedym, baskytaristou Toddem Kernsem, kytaristou Frankem Sidorisem a bubeníkem Brentem Fitzem.

Dobře uleželý materiál

Nová deska vznikala v RCA Studio A v Nashvillu pod vedením producenta Davida Cobba. Materiál na novou desku měli muzikanti v šuplíku už od posledního turné k albu Living the Dream (2018). „Skládal jsem prakticky během celého corona období, většinu času jsem strávil ve studiu,“ říká Slash v rozhovoru s moderátorem L.A. Loydem pro americké rádio Rock 30. „Přesto je většina nové desky tvořena z věcí, které jsme složili během posledního turné, asi až na dvě až tři písně. Právě singl River Is Rising je jedna z posledních věcí, které jsem složil, a jelikož jsem cítil, že má co říct, že je aktuální, použili jsme ji. Byla to první věc, kterou jsme dokončili v předprodukci, a stala se prvním songem desky.“

Studiová deska s koncertní atmosférou

K nahrání desky přistoupili SMKC netradičně. Namísto oddělených záznamů nástrojů muzikanti zvolili koncertní styl záznamu. Napochodovali do studia všichni najednou a ve stejný čas – a na stejném místě nahrávali společně nové věci rychlostí dva songy denně. Výsledkem je album se zvukem a atmosférou živých koncertů, včetně chyb a nedokonalostí, která s sebou tato vystoupení přináší.

Zasaženi covidem

Vznik tohoto alba se bohužel neobešel bez komplikací. Většina muzikantů byla v průběhu nahrávání desky nakažena virem covid-19. „Abychom se vyhnuli nebezpečí nákazy při cestování do Nashvillu, najali jsme si tourbus,“ líčí Slash. „Vyjížděl z Las Vegas, kde bydlí většina kluků, mě nabrali v Los Angeles. Všichni jsme byli negativně otestovaní. Testy jsme pravidelně opakovali po pár dnech, a jednou mi volal Myles, což bylo divné, protože se mnou byl ve stejné budově, a oznamoval, že měl pozitivní test. Měli jsme pronajaté společné ubytování přes Airbnb, každý se svým vlastním pokojem, takže jsme Mylese izolovali v karanténě. Testy postupně vyšly pozitivně také Toddovi a Brentovi. Já pak odjel do Nashvillu nechat se naočkovat, a přesto jsem byl o pár dní později také pozitivní. Jediný, kdo to nechytil, byl Frank (Sidoris).“

Pod křídly nového vydavatelství

Nová deska spatří světlo světa 11. února 2022 a vydávat ji bude nově vzniklá společnost Gibson Records ve spolupráci s BMG. „Naši poslední desku jsme vydávali spolu s vydavatelstvím Roadrunner Records, to ale v poslední době změnilo svůj směr,“ říká Slash. „Přemýšlel jsem, u koho vydáme naši novou desku, když jsem se doslechl, že společnost Gibson má něco v plánu. Znám nového majitele společnosti Gibson Caesara Gueikiana a vím, jak velmi entuziastický je ohledně kytar, hudby a mladých umělců. A uvědomil jsem si, že bych byl šťastný, kdyby takový člověk propagoval mou novou desku.“ Obchodní námluvy nakonec klaply a SMKC byli první kapelou, která se společností Gibson Records podepsala kontrakt.

Slash ft. Myles Kennedy and The Conspirators – „4

1. „The River Is Rising“
2. „Whatever Gets You By“
3. „C’est la vie“
4. „The Path Less Followed“
5. „Actions Speak Louder Than Words“
6. „Spirit Love“
7. „Fill My World“
8. „April Fool“
9. „Call Off the Dogs“
10. „Fall Back to the Earth“

Text: Magda Šotolová, foto: Gibson Records, video: YouTube.com
Zdroj: Slash interview with LA Lloyd Rock 30, https://youtu.be/a01Cw7uWm4o