Škaredá holka dala své desce nádherné jméno a pokřtila ji v Kabinetu múz

Škaredá holka, foto: Radek Šich / poskytnuto Smile Music Records

Brněnská hardrocková kapela Škaredá holka vydává první desku Bohyně. Na světě je také klip Je to běs, inspirovaný nestárnoucí motörheadovskou klasikou.

„Šlapající kytarový hard rock okořeněný drsným saxofonem, korunovaný výrazově bohatým zpěvem.“ To o sobě tvrdí přímo sama kapela Škaredá holka – ta svou krásu pomyslně poztrácela nejspíš v brněnských putykách a doupatech neřesti. Nyní vydává první regulérní desku pod názvem Bohyně. Album bylo pokřtěno přímo v den vydání, tedy 21. ledna 2022 v klubu Kabinet Múz v domovském Brně.

Venku už je singl Je to běs, jehož název se hodí na téměř každou dobu a situaci. „Je to typická otvíračka koncertů, zábav. Vypalovačka na úvod, stará jak Škaredka sama. Recept: Vezmou se klasické nástroje hardrockové kapely, přidá se zpěv a ze všeho se uhněte obrovská koule. Ta se nahulí a hodí do basů a vypustí do diváků,“ takhle nechává nahlédnout pod pokličku ve své kuchyni kapela. Singl doprovází černobílý videoklip, který navozuje tu správnou náladu – otřískanou intenzivním životem se vším, co s sebou přináší.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Radek Šich / poskytnuto Smile Music Records , video: YouTube.com