Rvi se dál, ať nelituješ, burácí komando Navar

Navar / foto: Hana Mons Pecinová

Jít klidně přes závit, hlavně se neztratit. S tímto mottem jdou Navar do další singlové bitvy, kterou obstarává nejnovější pecka „Ztracenej syn“. Inspirace pro její napsání tkví stejně jako valná část tvůrčí historie kapely v minulosti. Nosné téma skladby je ale nadčasové a každý vyznavač tvrdé hudby se v něm lehko pozná.

„Skladba „Ztracenej syn“ je stará bezmála 20 let a byla jedním z prvních heavy metalových songů, co jsem kdy napsal. K tématu jejího textu mě tehdy inspiroval „Kámoš dost fajn“ z prvního sólového alba Aleše Brichty… Všichni jsme si v životě prošli obdobím, kdy muzika musela jít stranou a zdálo se, že kytara skončí jednou provždy zaprášená v koutě. Nikdy jsme to ale nevzdali a přese všechna úskalí, která hudební cesta obnáší, jsme pokračovali dál. V tom je síla všech pravých rockerů – nedopadnout, jako „Ztracenej syn“…“ vysvětluje kapelník Navaru a pachatel jeho probuzení George Rain.

 

Původní Navar kromě George (kytara, zpěv) tvořili kytarista Ondřej Pecina (ex-Sebastien), baskytarista Honza „Bart“ Bartoš (Törr, Alkehol) a bubeník Radek Rain (ex-Sebastien). Comeback po dvaceti letech stvrzuje nová deska „Návrat havranů“, která obsahuje dobové songy, jež byly znovu nahrané současným zvukovým standardem, který ladil do správného heavymetalového zákrutu legendární kytarista a producent Roland Grapow (Helloween). Album „Návrat havranů“ vychází symbolicky 20. června 2022 pod labelem Smile Music.

Text: TZ Smile Music Records, foto: Hana Mons Pecinová, video: YouTube.com