Amaranthe v klipu Crystalline: barevná i černobílá romantika na zámku

Elize Ryd, Amaranthe/foto: Honza Švanda

Zatímco se švédsko-dánská formace Amaranthe v čele se zpěvačkou Elize Ryd prohání po evropských pódiích na společném turné s Beyond the Black, přináší kapela speciální singl z posledního alba.

Krystalická balada

Skladba Crystalline pochází z šesté desky Manifest, která vyšla roku 2020. Nový singl obsahuje originální i novou, zatím nezveřejněnou orchestrální verzi písně, kde se snoubí hlasy Elize Ryd a Nilse Molina.

Klip ze zámku ze 17. století

Amaranthe ke skladbě dodávají: „Crystalline je píseň, která se zrodila z čistých emocí v jediném okamžiku a cítili jsme, že si zaslouží své místo na výsluní jako singl doprovázený klipem. Natáčeli jsme v zámku ze 17. století v Rydzyně, ležící nedaleko Wroclavi v Polsku. Svou vizuální magii tu opět předvedla Grupa13, se kterou dlouhodobě spolupracujeme. Doufáme, že se vám výsledek bude líbit tak moc jako nám!“.

Prázdné místo

Řady Amaranthe bohužel nedávno z osobních důvodů také opustil zpěvák/growler Henrik Englund Wilhelmson. Ten působil ve skupině dlouhých devět let. Hlavním důvodem jeho odchodu bylo rozhodnutí trávit více času s rodinou. Zbývající členové na jeho odchod reagovali s pochopením a popřáli Henrikovi mnoho štěstí do budoucna. Poslední skladbou, kterou Henrik s kapelou stvořil, je singl PvP. Growler zároveň slíbil, že do budoucna plánuje vydat sólové album pod svým uměleckým jménem „GG6“. Za Henrika zatím Amaranthe plnohodnotnou náhradu nemají. Prázdné místo na turné zaplní dva hosté, zpěváci Samy Elbanna z Lost Society a Richard Sjunnesson z The Unguided.

Naživo ve známém klubu ve Zlíně

Koncert Amaranthe společně se zmíněnými Beyond the Black si budeme moci vychutnat letos na podzim ve zlínském klubu Masters of Rock Café. Kapely zde vystoupí 29. října se speciálními hosty Butcher Babies a Ad Infinitum.

Text: Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda, videa: YouTube.com

Author