Pražákům zas jednou bylo hej: Pražský výběr v Ledárnách

Pražský výběr, Vilém Čok/foto: Petr Hanč

V první polovině září se v areálu pražských Ledáren Braník uskutečnil koncert „Pražáků“. Ano, jedná se o kapelu Pražský výběr. A právě na jejich koncert jsme se vypravili, abychom vám přinesli ty nejzajímavější fotky. Objektivem kapelu zachytil a fotografie slovem doprovodil Petr Hanč.

Dlouholetí členové i stálí hosté

Pražský výběr vystoupil v sestavě Michael Kocáb, kytarový virtuóz Michal Pavlíček, showman Vilém Čok (den před koncertem 7. 9. oslavil 61. narozeniny) a dva vynikající bubeníci – Klauda Kryšpín a Jiří Hrubeš. Tuto sestavu doplnili jako „stálí hosté“ DJ Roxstar a Iva Pazderková.

Komu se nelení, tomu se…

Během koncertu zazněly ty největší pecky jako Aeroplán, Pražákům je hej, Na Václavském Václaváku, Snaživec (věnovaný Putinovi), S.O.S., Olda je přítel můj, Člověk bez talentu, Sbal si to svý ráno, Komu se nelení – tomu se ženění, Nekonečnej mejdan, Proč jen já, Tatrman, Tož vem to ďas, Hrabě X, Zubatá, Reminiscence, Chvastoun, a nechybělo samozřejmě bubenické sólo.

Legenda

Pražský výběr je i po mnoha letech existence ve velmi dobré formě a jejich koncert stojí za návštěvu. Legenda se dnes říká ledaskomu, ale jen málo kapel si toto označení opravdu zaslouží. Pražský výběr k nim patří.

Text a foto: Petr Hanč