Storm zažil divočinu v čele s Ektomorf, potěšila účast indických SystemHouse33

Ektomorf/ foto: Petr Hanč

23. září v pražském klubu Storm v rámci The European Reborn tour se rozjel večírek plný tvrďáren. Ektomorf, Corbian, Nox Sinister a SystemHouse33 vyčistili fanouškům hlavu pořádným metalem.

Corbian: uznávaný melodický death metal

Jako první se na pódiu objevila melodická deathmetalová kapela z Německa – Corbian. Kapela, která byla založena v roce 2014, má rozhodně co ukazovat: s ohledem na to, jakými styly je ovlivněna, bývá přirovnávána k veličinám jako At the Gates, Amon Amarth nebo Heaven Shall Burn.

Nox Sinister: jsou tu teprve pár let, ale jedou naplno

S menším zpožděním z důvodu technických problémů následovali Nox Sinister – tahle služebně ještě mladší banda (zformovala se v roce 2019) z Los Angeles má už za sebou debutové album s názvem Vitiatus Rex, které vydali minulý rok.

SystemHouse33: z Bombaje až do klubu, který znají

Jako třetí se na pódiu objevila thrashová banda z indické Bombaje SystemHouse33. Klub Storm je této kapele známý, protože tu už letos v březnu vystupovali jako doprovod turné kapel Nervosa a Burning Witches.

Ektomorf: koncert byl průřezem jejich tvorbou

Po nich už přišla na řadu hlavní hvězda večera Ektomorf, kteří rozjeli opravdu řízný thrash metal. Ano, turné je pojmenované po jejich poslední desce z roku 2021 Reborn. Koncert začal hned peckou I Know Them z alba Destroy, z posledního alba zazněl song Fear Me a jako přídavek pak Black Flag ze stejnojmenného alba z roku 2012. Škoda jen té menší návštěvnosti, ale zato měli fanoušci prostor se pořádně vyřádit.

Text a foto: Petr Hanč

Author