August Burns Red, Bury Tomorrow a Novelists: MeetFactory nasáklá coreovou muzikou

August Burns Red/foto: Jakub Smolík
Pondělní večer 14. listopadu se nesl ve znamení pořádné coreové muziky. V pražském klubu MeetFactory se představila prověřená trojice August Burns Red (USA), Bury Tomorrow (UK) a Novelists (FR) kteří nečekaně nahradili kapelu Miss May I.

Novelists nám mimo jiné připravili Dejavu

Jako první vystoupila progressive metalcoreová kapela Novelists, která zde zahrála již na jaře tohoto roku. Novelists znovu předvedli skvělé vystoupení, během kterého nám zahráli jak staré pecky, tak i songy z nového alba Dejavu, které vydali před pár měsíci. Kapela svým vystoupením pořádně zatopila pod kotlem a připravila fanoušky na další parádní sety, které následovaly.

Bury Tomorrow měli smysl pro humor

Další na pódium vtrhli britští metalcoreoví Bury Tomorrow. Kapela se svým zpěvákem Danielem Winter-Batesem předvedla energickou show, v kotli to vřelo, první wall of death na sebe nenechala dlouho čekat. Kapela předvedla nejenom skvělou muziku, ale i smysl pro humor. Zpěvák Daniel pak k publiku pronesl krátkou řeč o rovnosti.

August Burn Red nenechali nikoho vydechnout

Na závěr večera se nám předvedli August Burns Red. Tato pensylvánská metalcoreová kapela nenechala během svého vystoupení nikoho vydechnout. Vystoupení odstartovali coverem od System Of A Down s názvem Chop Suey. Pod pódiem to po celou dobu vřelo, moshovalo se, circle pit střídala wall of death.

Díky

Děkujeme Obscure Promotion za skvělý koncert. Byl opravdu vydařený a všechny tři vystoupení kapel byla super, fanoušci odcházeli nabití energií. Už teď se moc těšíme na další koncerty a doufejme že nás pořadatelé ani kapely nenechají dlouho čekat.

Text: Vendula Smolíková, foto: Jakub Smolík