MTV Headbangers Ball nabídne čtyři metalové legendy

VIO-LENCE/foto: Veronika Špundová
Letos jsou to tři roky od poslední zastávky MTV Headbangers Ball ve zlínském Masters of Rock Café. Nyní nás opět čeká silná sestava v čele s americkými Vio-lence.

Po dvou letech na stejném místě, vstupenky již v prodeji

MTV Headbangers Ball Tour 2022 se zastaví v sobotu 26. listopadu ve zlínském Masters of Rock Café, tedy na stejném místě jako před třemi lety. Vstupenky jsou k dispozici na webu Masters of Rock nebo v sítích Ticketportal, Ticketstream a Ticketmaster.

V roli headlinera se představí američtí Vio-lence

Srdce nejednoho thrash metalisty zaplesá při pohledu na line-up – můžeme se totiž těšit na čtyři velká jména tohoto žánru z osmdesátých let. Headlinerem této velkolepé akce bude americké thrashové komando Vio-lence, jež pochází ze druhé vlny Bay Area Thrashers z 80. let. Sestava kapely prošla mnohými změnami, z původní sestavy jsou však stále součástí kytarista Phil Demmel a bubeník Perry Strickland. Vio-lence dosud vydali pouze tři alba, letos jsme se však po nedávném reunionu dočkali nového EP s názvem Let the World Burn, se kterým k nám přijeli na letošní Brutal Assault.

Exciter stáli na počátku speed metalu, Xentrix hrají v téměř původní sestavě

Jako druhé v pořadí je kanadské trio Exciter, které je aktivní už přes 40 let. Kapela sice již několikrát pozastavila činnost, za poslední čtvrt století ovšem intenzivně koncertuje po celém světě a nese dále odkaz jedné z prvních speed metalových kapel, která výrazně ovlivnila vývoj thrash metalu. Téměř 40 let jsou v povědomí thrashmetalových fanoušků též jejich britští krajané Xentrix. Během své existence sice kapela zažila dvě několikaleté pauzy, v roce 2013 se však původní čtveřice dala opět dohromady a s výjimkou frontmana Chrise Astleyho, kterého před pěti lety nahradil Jay Walsh, hrají ve stejné sestavě dosud. Už s Jayem nahráli Xentrix dvojici alb Bury the Pain a teprve před pár dny vydané Seven Words. Koncert těchto britských thrashových veteránů bude tedy mimo ranou klasiku obohacen i o nové fláky, ve kterých Xentrix stále nedávají znát přibývající léta.

Dánský dynamit Artillery přijede s novým albem

Jedna z předních dánských metalových kapel, přezdívaná jako Dánský dynamit, to jsou Artillery. Jejich řízný thrashový sound je lehce smísený s power metalem, kapela sází především na rychlost, ostré a přesné riffy. Artillery sice už dvakrát přerušili činnost, posledních patnáct let však opět hrají v plné síle. Do Zlína přijedou s novým albem, které je jejich desátým počinem a nese symbolický název X. Podobně jako v případě Vio-lence, i zde došlo k mnohým obměnám v sestavě, kytarista Michael Stützer je však s kapelou spjatý od úplných začátků. Na letošním Brutal Assaultu přesvědčili Artillery všechny přítomné, že jsou stále plní sil a rozhodně se nechystají složit zbraně.

Text: Mates Šimek, foto: Veronika Špundová, video: YouTube.com