Sick Of It All v Praze: v Akropoli došlo na všechny druhy fanouškovské pohybové zábavy

Skoky fanoušků Sick Of It All/foto: Jakub Smolík
Pražský klub Palác Akropolis se otřásl v základech. V sobotu 19. listopadu večer se tu konal koncert legendárních Sick Of It All (USA) k turné s názvem Dragon In Fire. Jako předskokany si kapela vybrala hned tři party, a to Svetlanas (RUS), Devil In Me (PT) a Eternal Struggle z Izraele.

Eternal Struggle předvedli energické vystoupení

Jako první se o sobotním večeru představila izraelská hardcore/metalová kapela Eternal Struggle. Kapela své vystoupení začínala celkem brzy, ve čtvrt na sedm, a hrála tak bohužel téměř pro prázdný sál. Ač se kapela snažila sebevíce, jejich energické vystoupení moc návštěvníků pod pódium nenalákalo.

Svetlanas: výraznou frontmanka si lidé zapamatovali

Další nám své vystoupení předvedli ruští thrashcore/punk/rockoví Svetlanas. Frontmanka kapely Olga byla na pódiu skvělá a svým vystoupením (chvílemi působící jak posedlá ďáblem) se zaryla určitě pár lidem do paměti. Bohužel ani Svetlanas se nepodařilo přítomné přilákat blíže k pódiu a rozhýbat je.

Devil In Me: začíná se skákat z pódia

Devil In Me, hardcore/metalová kapela z Portugalska, v „Akráči“ vystoupila jako další. Pod pódiem se to při jejich vystoupení už celkem plnilo a začínalo se moshovat. Proběhl i první circle pit večera a i jeden odvážlivec si skočil z pódia. Na tuto kapelu se můžeme těšit i v létě na Fajtfestu.

Sick Of It All: po hlavě dolů z pódia

Zlatým hřebem večera byli ovšem zmínění legendární Sick Of It All. Před začátkem jejich vystoupení se klub zcela naplnil, místy nebylo k hnutí. V kotli byli zástupci všech věkových skupin a všichni si jejich vystoupení velmi užívali. Jen co se začal hrát první song, fanoušci se již po hlavě vrhali z pódia. Létalo se vzduchem, v kotli se moshovalo, circle pit a ani wall of death při tomto vystoupení nemohl, chybět. Vystoupení bylo tak akční, že se bohužel neobešlo ani bez zásahu zdravotníků. Při stage divingu jeden z fanoušků nějak nesprávně dopadl dolů; v ten moment sám zpěvák kapely Lou Koller na chvíli zastavil celé vystoupení, aby se kapela ujistila, že je fanoušek v pořádku. Jejich show byla opravdu parádní podívaná, stejně tak celý tento koncert. Jediná výtka, kterou máme, směřuje k množství alkoholu v kotli. Přece jen nemusíme jít moshovat s pivem v ruce.

Text: Vendula Smolíková, foto: Jakub Smolík