Stellaris, Hand Grenade, Define Me a Bound to Break rozbouřili Futurum

Stellaris, Nicol/foto: Jakub Smolík
První prosincový večer byl ve znamení českého rocku a metalu. V pražském klubu Futurum se ve čtvrtek konal koncert čtyř kapel: Bound To Break, Define Me, Hand Grenade a Stellaris.

Bound to Break zařadili i aktuální singl

Dveře do klubu byly otevřené již od šesti hodin večer a první koncert začal od sedmi, na minutu přesně. Jako první se nám tedy představila metalcoreová kapela ze středočeských Čelákovic Bound To Break. Tato čtyřčlenná parta vyhrála soutěž na Facebooku, díky které se nám mohla během tohoto večera předvést – kluci dostali nejvíce hlasů, gratulujeme! Během jejich vystoupení zazněly songy z debutového alba s názvem Rebirth’s Just Begun a poslední vydaný singl Whirlwind. Hráli bezmála třičtvrtě hodinky a pod pódiem je během vystoupení podporovala skupinka skalních fanoušků.

Define Me zvládli koncert ve třech 

Jako další v průběhu večera vystoupila alternative/rocková banda z Prahy s názvem Define Me. Ač se jedná o čtyřčlennou kapelu, ve Futuru se nám představili jen tři členové, jelikož kytarista těsně před koncertem onemocněl a nemohl se večera zúčastnit. I Define Me měli pod pódiem své fanoušky, kteří si s kapelou zazpívali pár jejich songů a vystoupení si užili.

Hand Grenade s Lukášem Písaříkem

Po deváté hodině přišla na řadu další kapela večera – Hand Grenade. Toto jejich vystoupení bylo poslední v tomto roce a kapele se dařilo ze sebe dostat co nejvíc. V průběhu vystoupení poprvé live vystoupili se svým novým songem Digitální jed. Na pódiu se kapelou objevil i jejich dlouholetý kamarád Lukáš Písařík.

Stellaris: skvělá energická show 

Závěr patřil hlavním hvězdám večera, kterými byli melodic-metalcoreoví Stellaris. Kapela se svou frontmankou Nicol předvedla skvělou energickou show. Fanoušci pod pódiem byli rozjetí a užívali si každičkou minutu vystoupení. Kapela zahrála jak starší songy, tak i novější z debutového EP alba s názvem Upside Down. Další vystoupení budou mít Stellaris již 17. prosince v pražském klubu Modrá vopice v rámci Melodeath Ritual vol. 16. Pokud jsi jejich fanoušek, neváhej zajít.
Tímto bychom chtěli poděkovat Black Hornet Production za super koncert, a budeme se těšit na další akce.

Text: Vendula Smolíková, foto: Jakub Smolík