Britští Uriah Heep zahrají již v sobotu v Praze

Uriah Heep/foto: Honza Švanda
Hardrocková legenda Uriah Heep oslavila před třemi lety 50 let od svého vzniku. Nyní se k nám vrací v rámci pokračujících oslav tohoto milníku.

Uriah Heep mají jasno: „Žijeme si svůj sen“

„Uriáše“, jak mnozí tyto sympatické pány nazývají, jsme u nás naposledy přivítali před třemi lety na festivalu Masters of Rock. Jejich následný pražský koncert musel být z důvodu covidových opatření přesunut, nyní se však den D 10. prosince nezadržitelně blíží a už tuto sobotu se sestava kolem kytaristy a jediného dosud aktivního zakládajícího člena Micka Boxe ukáže v pražském Foru Karlín. Kapela se na toto turné moc těšila a elán jim i přes nucenou koncertní pauzu a dvouletou prodlevu rozhodně neschází. A jak je patrné z názvu jejich dosud poslední desky „Living the Dream“ z roku 2018, stále si žijí svůj sen. O tom, že by se chystali odejít do hudebního důchodu, k naší radosti rozhodně zatím neuvažují.

Téměř 25 studiových alb na kontě. Věrnost klasickému hard rocku se nedá upřít

Až do přelomu milénia Uriah Heep stále neúnavně pracovali na dalších a dalších skladbách. Prodlevy mezi jednotlivými alby byl velmi krátké. A dle slov Micka Boxe již započaly práce na albu číslo 25 s názvem Chaos & Colour, kterého bychom se měli dočkat příští rok. V kapele došlo během jejich dlouhé kariéry k mnohým změnám. Vedle Micka jsou s kapelou velmi dlouho spjati zpěvák Bernie Shaw a klávesista Phil Lanzon, kteří se k Uriah Heep přidali v roce 1986. Tvorba kapely zřídkakdy doznávala výrazných změn. Ve svých srdcích jsou stále věrni klasickému hard rocku, tak jak to oni a již několik generací jejich fanoušků mají rádi. A proto nyní nezbývá, než se těšit na druhý prosincový víkend a pořádně si s těmito sympaťáky užít oslavu jejich kulatého jubilea – i když o nějaký ten rok později.

Vstupenek je stále dostatek, datum koncertu vychází příjemně na sobotu

Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketmaster a stále jich je dostatek. Koncert navíc vychází příhodně na sobotu, což mnohým rockovým a metalovým fanouškům jistě přijde vhod.

Program večera:

17:30 otevření sálu

19:00 – 20:10 první část koncertu

20:10 – 20:30 přestávka

20:30 – 21:40 druhá část koncertu

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com