Rhino Bucket a Merlin v Kolíně: Čekejte divočinu

Rhino Bucket/foto: poskytnuto v TZ pořadatelem

Rhino Bucket je hardrocková skupina, jejíž zvuk působí jako lízlý AC/DC v období Bona Scotta, jejich muzika je však vlastní originální dílo. Krom toho lze Rhino Bucket také považovat za skupinu s jedním z neoriginálnějších a nejbláznivějších názvů v historii rocku. Nyní se řítí k nám.

Kolín zažije šílenou rock’n’rollovou jízdu 

Rhino Bucket se k nám vracejí po několika letech a své jediné české vystoupení evropského turné 2023 odehrají 18. ledna 2021 v kolínském Městském společenském domě. Celý večer otevírá legendární Merlin v čele s nezničitelným frontmanem Danem „Zeppelinem“ Horynou – netřeba představovat blíže.

Losangeleská osmdesátková generace

Skupina vznikla v roce 1988 ve Van Nuys v Los Angeles v Kalifornii ve složení Georg Dolivo (kytara a sólový zpěv), Greg Fields (kytara), Reeve Downes (basa) a Rick Kubach (bicí). V této sestavě vystupovali zhruba rok po losangeleských klubech spolu se svými současníky jako Junkyard, Four Horsemen, Rage Against The Machine a mnoha dalšími. V roce 1989 podepsali smlouvu s Warner Brothers, kteří vydali jejich stejnojmenné debutové album již s novým bubeníkem Liamem Jasonem (ex Warrior).

S producentem Zepelínů

Jejich druhé album Get Used To It bylo nahráno v roce 1992 v Memphisu s producentem Terry Manningem (produkoval alba Led Zeppelin či ZZ Top). Album obsahovalo mimo jiné skladbu Ride With Yourself, která se objevila v kultovním snímku Wayneův svět. V roce 1993 se ke skupině připojil bubeník Simon Wright (ex AC/DC, Dio) a o rok později společně vydali třetí album Pain. Následující dva roky se skupina intenzivně věnovala túrování a v roce 1996 vyhlásila pauzu.

Damage nemusí znamenat poškození 

Po období experimentování v různých hudebních projektech se Rhino Bucket v roce 2001 opět spojili, aby pokračovali v započaté cestě. Postu sólového kytaristy se namísto Fieldse ujal Brian „Damage“ Forsythe ze skupiny Kix. Skupina se podílela na hudbě k několika filmům, včetně kultovního Rolling Kansas a titulní písně k filmu The Outdoorsmen – Blood, Sweat + Beers. Skupina se opět stala pevnou součástí losangeleské hardrockové scény.

Ani song nazmar

V dubnu 2006 vypustili novinku And Then It Got Ugly a vydali se na turné se spřátelenými Broken Teeth, The Supersuckers a Kix. V roce 2007 následovalo vydání dvou nových alb Pain + Suffering a No Song Left Behind. Zatímco první je jejich remasterované album z roku 1994 obsahující pět nových skladeb, druhé je kompilace neuveřejněných skladeb a živých nahrávek.

Dlouho očekávaná novinka

V červenci 2007 se do skupiny vrátil Simon Wright při příležitosti festivalu Rocklahoma. V květnu 2009 vydali Rhino Bucket album The Hardest Town a  nahráli také titulní skladbu Welcome To Hell k filmovému trháku Wrestler s Mickey Rourkem. Rok 2010 strávili na turné po USA a Evropě, a vydali také další řadové album Who’s Got Mine? O dva roky později přišli se živákem Sunrise On Sunset Blvd a v letošním roce přidali dlouho očekávanou novinkuThe Last Real Rock N‘ Roll.

Aktuální sestava Rhino Bucket:

  • Georg Dolivo – kytara, zpěv
  • Brian „Damage“ Forsythe – kytara (též KIX)
  • Reeve Downes – basa
  • Dave DuCey  – bicí (ex WWIII, Warrior)

Text a foto: poskytnuto v TZ pořadatele