The Amity Affliction, SeeYouSpaceCowboy, Gideon a Fit for a King: V Akropoli bylo horko

The Amity Affliction/foto: Jakub Smolík

Pražský Palác Akropolis hostil 28. ledna vyprodaný koncert metalcoreové kapely The Amity Affliction. Fanoušci se dočkali, koncert, který byl přesunutý z loňského října se konečně konal a byla to paráda od začátku do konce.

Fit for a King – americká náhrada za kanadské Counterparts

Změna neproběhla jen v datu konání akce, ale i v line-upu kapel, které vystoupily. Během večera se nám představily hned čtyři kapely, a to SeeYouSpaceCowboy ze San Diega, Gideon z Alabamy, Fit for a King z Texasu (náhrada za původně ohlášené kanadské Counterparts) a The Amity Affliction z Queenslandu v Austrálii.

Kapely pořádně zatopily pod kotlem

Večer odstartovala hardcore punková kapela SeeYouSpaceCowboy, která s sebou na stage přinesla dávku temna. Zpěvačka Connie předvedla pořádně tvrdé vokály a v kombinaci s kytarovými riffy to byla skvělá podívaná. Kapela hrála jeden song za druhým a než jste se nadáli, jejich set byl u konce – tak fajn nám s nimi bylo.
Jako další nastoupila na pódium metalcoreová kapela Gideon. Pokud by je někdo neznal, mohl by si myslet, že uvidí koncert country kapely, ale opak je pravdou, Gideon předvedli pořádně tvrdou muziku. Pod pódiem se moshovalo, nechyběla ani wall of death, kotel byl rozjetý na plné obrátky. Po malé pauze se objevila další metalcoreová kapela, a to Fit for a King (FFAK). Ti si okamžitě podmanili celý kotel. Tvrdý metalcore vystřídal ten melodický. Zpěvák Ryan Kirby předvedl perfektní vokály, stejně tak i basák Ryan O’Leary, který ukázal, že umí nejen hrát, ale má i super hlas. Kapela střídala pecku za peckou, v kotli se to mlelo a nebyl čas na vydechnutí.

The Amity Affliction: pastva pro uši

Závěr večera patřil metalcoreovým The Amity Affliction. Vystoupení začali songem Pittsburgh z alba Let the Ocean Take Me, který s kapelou zpíval snad každý přítomný v sále. Následovaly další známé skladby a v kotli při nich byla divočina. Pár odvážlivců se dostalo i na pódium, aby si skočili do rozjetého davu. Wall of death vystřídal circle pit, v jednu chvíli došlo i na rowing, „veslování“ uprostřed samotného moshe. Vokály a hra na basovou kytaru Ahrena Stringera v kombinaci se zpěvem Joela Birche byly pastva pro uši. Závěr setlistu patřil songu Soak Me in Bleach. Byla to skvělá podívaná a všichni odcházeli nadšení a plní euforie. Díky pořádající agentuře Obscure Promotion za skvělou akci a těšíme se na další.

Text: Vendula Smolíková, foto: Jakub Smolík