Atari Terror zahráli v Akropoli naživo letos poprvé a naposled

Atari Terror, Dan Kurz, Broňa Míka/foto: Petr Hanč
Na konci ledna se v Praze konal jediný koncert bandy Atari Terror v tomto kalendářním roce. Není radostné vědět hned zkraje roku, že se jich naživo letos už nedočkáme, ale o to víc se snad můžeme těšit na příští rok, kdy kapela bude slavit dvacet let na scéně (a doufat ve výroční koncert).

Jak nažhavit fanoušky? Sepulturou!

Koncertní večer začal kolem sedmé, kdy se začalo pouštět do Paláce Akropolis. Venku byla docela zima, takže fanoušci se hned hrnuli dovnitř, kde se na ně valila reprodukovaná hudba v podání DJ Korába. Hrál se průřez naší i světovou rockovou a metalovou tvorbou od Kurtizán z 25. Avenue až po Sepulturu nebo Panteru. Kolem čtvrt na devět přišla na pódium stand-up komička z pořadu Na Stojáka Veronika Jirků, která pobavila plný sál čekající na hlavní hvězdy večera.

Výběr z dlouholeté tvorby a kytaristův syn na pódiu

Po půl deváté už na stage vtrhli ti, na které vyprodaná Akropole čekala: Atari Terror. Ti odstartovali večer peckou Eve s refrénem Welcome to the paradise, který už zpívali snad všichni v sále. Pokračovalo se výběrem z jejich dlouholeté tvorby – došlo tak na pecky Mother, Motofoko, Bright Sun, War, Attention nebo Oh My God! Během večera se na jeden song připojil s kytarou i syn kytaristy Salmy a po odehrání svého partu skočil mezi fanoušky, kteří ho na svých rukou odnesli přes celý sál a zase zpátky na pódium.

Koncerty plné energie, a to dvakrát podtrženo

Kdo tuhle kapelu zná, ví, jak jsou jejich koncerty plné energie, a tenhle koncert to ještě minimálně dvakrát podtrhl. Fanoušci na pódiu, oba zpěváci (Dan Kurz, Broňa Míka) skákali mezi fanoušky, kteří je nosili po celé Akropoli. Stručně shrnuto – zažili jsme špičkový koncert této (dnes už možná) legendy. Pánové, co bude příště? Co bude příští rok? Můžeme se opravdu těšit na nějaký ten výroční koncert?

Text a foto: Petr Hanč