Forrest Jump nesou Více dobrých zpráv

Pepa Michálek, Forrest Jump/foto: Honza Švanda
Z tábora Forrest Jump se stále častěji a jasněji ozývají zvěsti o novém albu, které vyjde 6. května, po pěti letech od eponymního předchůdce z roku 2018. Ještě předtím vypouští kapela do éteru další singl, tentokrát v podobě lyric videa ke skladbě Víc dobrých zpráv.

Dobré zprávy chybí

„Prostě mi v záplavě s*aček dobré zprávy chybí,“ říká lakonicky, avšak výstižně frontman Pepa Michálek. Pod hudební a aranžérskou stránkou věci je podepsán opět kytarista Michal Stochleba, konečnou produkci a zvukový „kabát“ si vzal na starost (stejně jako u celého alba) Honza Toužimský.

Nová deska: Vrtochy

Michálek doplňuje: „Na konci loňského roku jsme se zavřeli do studia, abychom znovu nahráli původní singly, a zároveň dali finální podobu písním novým. Také k nim plánujeme klipové zpracování v následujících měsících. Lyric video Víc dobrých zpráv spouští první vlnu předobjednávek nového alba, kterému jsme dali název Vrtochy.“ Samotné video má na svědomí Peter Beťko, frontman slovenských harcovníků Doomas, a v neposlední řadě majitel Gothoom Productions, která se stará o známá jména české a slovenské undergroundové scény.

Křest desky a turné: Dozrál čas na společné taškařice s Porta Inferi

6. květen je nejen datem vydání alba pod značkou Smile Music Records, ale zároveň datem konání koncertní párty se křtem desky v luhačovickém KKC Elektra. Tam bude probíhat jedna ze zastávek jarního turné, které Forrest Jump podniknou se spřízněnými Porta Inferi. „S klukama z Porta Inferi se potkáváme dlouho, takže dozrál čas na společné taškařice. V rámci Tour se fanoušci dočkají i několika překvapení, v plánu je i společný videoklip, který vyletí ven během pár dnů, maximálně týdnů,“ vysvětluje Pepa Michálek. Pro tento konkrétní koncert si pánové přizvali ještě domácí rockery Horizont.
Dle slov kapely se další novinky pohrnou v následujícím období jako na běžícím páse. „Hodně se těšíme, až budeme moci všechny novinky vypustit,“ uzavírá povídání Michálek.

Začátek turné v atraktivním olomouckém klubu

Album samotné bude k dispozici v předobjednávce na e-shopu metalového časopisu Spark. A kapela jej s sebou fyzicky vezme už na první štace zmíněného turné, které startuje 13. dubna v olomouckém Bounty Rock Café, známém svou atraktivní rockovou výzdobou vstupních dveří. Kytary v nadživotní velikosti a Ken Hensley či Steven Tyler shlížející z fotografií. Co víc si přát pro start turné?

Jeden tým Tour – Forrest Jump a Porta Inferi:

13.04.2023 Olomouc – Bounty Rock Café
14.04.2023 Ostrava – Barrák
21.04.2023 Jihlava – D-Club
22.04.2023 Brno – Melodka
28.04.2023 České Budějovice – K2
29.04.2023 Plzeň – Pod Lampou
05.05.2023 Hodonín – Nautilus + Porta Inferi
06.05.2023 Luhačovice – KKC Elektra – křest alba (+ Horizont)
26.05.2023 Praha – Vagon
27.05.2023 Litvínov – Attic

Text a foto: Honza Švanda, video: YouTube.com