Epic Apocalypse Tour 2023 v režii kapel Apocalyptica a Epica konečně u nás

Simone Simons, Epica/foto: Magda Šotolová

Několikráte nuceně odkládané turné holandských symphonic metalových titánů Epica a violoncellových virtuózů Apocalyptica je konečně tu a brzy se na tuto podívanou můžeme těšit i u nás. Brněnská Hala Vodova jim bude patřit v pátek 24. března.

Nové album Omega je považováno za dosud nejlepší, které Epica nahrála

Poté, co šestičlenná formace kolem zpěvačky Simone Simons a kytaristy Marka Jansena vydala před dvěma lety své osmé studiové album Omega, které mnozí fanoušci považují za dosud nejlepší dílo těchto sympaťáků, bylo záhodno co nejdříve vyrazit na turné, což však z jistých důvodů nebylo možné. Nyní však nic nebrání kapele v tom, aby vás se svou propracovanou show úplně pohltila a zajistila vám zážitek, na který budete ještě dlouho vzpomínat. Epica u nás posledně vystoupila na loňském Basinfirefestu, nyní se však přesouvá do poněkud komornějšího prostředí, ve kterém tento dlouho očekávaný koncert vynikne ještě lépe.

Apocalyptica opět se zpěvákem Frankym Perezem, nebudou chybět skladby Metalliky

V průběhu koncertně skromnějších časů rozhodně nezahálela ani finská formace Apocalyptica. Před třemi lety jsme se od nich rovněž dočkali nového studiového alba Cell-0, na kterém opět vyniká virtuozita a mistrné umění v podání violoncellistů Eiccy Toppinena, Paava Lötjönena a Perttua Kivilaaksa. Na tomto epickém turné kapelu opět doprovází bubeník Mikko Sirén, zpěvu se ujme navrátilec do sestavy zpěvák Franky Perez. A jak už to mají kapela i naprostá většina fanoušků rádi, opět se s největší pravděpodobností dočkáme i nějaké té coververze skladby od Metalliky, čímž si připomeneme začátky tohoto oblíbeného hudebního tělesa.

Večer odstartuje s progresivní finskou formací Wheel

Role předkapely se ujme mladá finská progressive metalová formace Wheel. Dosud jsme se od těchto Seveřanů dočkali dvojice alb Moving Backwards a Resident Human, aktuálně však už tato čtveřice pracuje na svém třetím albovém zářezu, ze kterého nedávno vyslali první ochutnávku v podobě singlu s názvem Blood Drinker. A nyní vyrážejí na turné po boku dvou velkých jmen současné metalové scény, kde se fanouškům rozhodně vryjí do paměti.

Lístky zatím jsou

Vstupenek v sítích Ticketportal, Ticketstream a Ticketmaster je zatím dostatek, s blížícím se termínem koncertu však rychle mizí. Rozhodně doporučujeme tuto příležitost nepromrhat, patříte-li mezi fanoušky symfonického metalu.

Text: Mates Šimek, foto: Magda Šotolová, video: YouTube.com