Epica vydává klip a výroční album s akustickými verzemi písní

Simone Simons, Epica

Populární nizozemská symfonická perla Epica nelení a připravila pro své fanoušky další sběratelský kousek. Loňské EP EPICA vs. Attack On Titan je nyní následováno staro-novým albem, ovšem ne ledajakým.

Je libo kvantovou fyziku?

Design Your Universe – tak zní název desky, kterou kapela vydala přesně před deseti lety jako čtvrté v pořadí. Album tematicky zaměřené na objevy v kvantové fyzice vyneslo Epicu do výšin hudebních žebříčků. Řadí se k nejpopulárnějším, a v podstatě i nejtvrdšímu počinům v historii kapely.
Na albu se objevily hity jako Unleashed, Martyr Of The Free Word nebo Resign To Surrender, které Epica pravidelně zařazuje na setlist většiny koncertů. Poprvé jsme se tu seznámili s novými členykytaristou Isaacem Delahayem a bubeníkem Ariënem Van Weesenbeekem. Ti díky svému příchodu posunuli zvuk Epicy zase o level výš, a jsou aktivními členy dodnes.

Zlatá edice skýtá i akustické tóny

Jako poděkování všem svým fanouškům tak připravil holandský soubor výroční „znovuvydání“, které nazvali jednoduše Design Your Universe – Gold Edition. Vyšlo 4. října 2019 pod křídly Nuclear Blast a je podpořeno podzimním turné se sedmnácti zastávkami na téměř všech kontinentech. Na album se můžete znovu setkat jak s oblíbenými písněmi, tak jejich akustickými verzemi, které jsme před deseti lety neměli možnost slyšet.

Mučedník svobodného slova

A aby toho nebylo málo, propagaci alba a výročí samotné Epica nezanedbala. Nyní mají fanoušci možnost vidět videoklipMartyr Of The Free Word v akustické verzi. Ve videoklipu vystupuje samotná zpěvačka Simone Simons, která ukazuje, že i balady ji sluší a jsou jako ušité ji na míru. Sama se na toto téma vyjádří:„Design Your Universe je album, které je mi velmi blízké, nejen kvůli hudbě, ale také svým poselstvím. Bonusové CD, které jsme k albu udělali, jej skvěle doplňuje. Nemůžu se dočkat až ho všichni uslyší a budou na něj reagovat!“. Je tedy více než jasné, že i po deseti letech je skvělý nápad oživit kus hudební historie, kterou Epica svou hudbou ovlivnila nesčetněkrát. Mrkněte na videoklip a přesvědčte se sami.

Text: Šárka Vlachová, foto. Honza Švanda

 

Napsat komentář