W.A.S.P. přijedou do Brna oslavit čtyřicítku

W.A.S.P., Blackie Lawless/foto: Honza Švanda

Americká heavymetalová legenda W.A.S.P. oslaví čtyřicet let své existence světovým turné, které zahájí v Evropě. Čeští fanoušci se mohou těšit na koncert 15. května v brněnském Sono Music Clubu. Kapela slibuje připravit průřez celou svou čtyřicetiletou kariérou, kterou poznamenala řada kontroverzí.

Kontroverzních témat se W.A.S.P. nebojí

Kapela se záhadným názvem W.A.S.P. se na hudební scéně objevila v roce 1982. Co tento název skutečně znamená, muzikanti nikdy neupřesnili. Jedním z možných výkladů je We Are Sexual Perverts neboť tímto heslem kapela ozdobila přebal svého debutového alba. Kapela si rychle získala fanoušky svým osobitým stylem, který definovala jako rock & shock. Jejich texty, plné sexuálních narážek, nebyly pro každého, a divoké koncerty často končily zničeným pódiem. Kapela se setkala s mnoha restrikcemi a kritikou, ale to ji nezastavilo. Prodali přes 12 miliónů desek a odehráli na tisíce koncertů po celém světě.

Nenávist konzervativní části americké společnosti k W.A.S.P., zpracovávajícím ve svých písních kontroverzní témata jako násilí a sex, vygradovala natolik, že členové kapely dostávali výhrůžky smrtí a pořadatelé jejich koncertů výhrůžky bombovými útoky. Dokonce i americký parlament a washingtonský senát se snažily omezit jejich koncertní a nahrávací činnost, ale ani to nepomohlo. Negativní reklama a kontroverze kolem W.A.S.P. fanoušky fascinovala, takže přes dočasný útlum kapela přežila mnoho let a je stále populární po celém světě.

Zpátky ke kořenům

Pro nadcházející turné kapela připravuje extravagantní show, kterou většina fanoušků ještě neviděla. Blackie Lawless, frontman kapely, hodlá pozvat návštěvníky tam, kde vše začalo, tedy k samému vzniku kapely. Exkluzivním hostem koncertu budou Images Of Eden. Čeká nás neuvěřitelná show kapely, která se dokázala prosadit navzdory mnoha překážkám. Takže fanoušci, připravte se na zběsilou jízdu W.A.S.P. a oslavte s nimi jejich čtyřicáté narozeniny.

Text a foto: Honza Švanda, video: YouTube.com

Author