Festival Prague Rocks i letos láká na zvučná jména

Def Leppard, Rick Allen/foto: Jaromír Zajíček

Pražské Letiště Letňany se letos již počtvrté stane dějištěm festivalu Prague Rocks, pořádaném společností Live Nation. Tento open air festival hostil v předchozích ročnících ty největší hvězdy mezinárodní hudební scény jako jsou Metallica, Kiss nebo Ozzy Osbourne. I letošní ročník slibuje zvučná jména, do Prahy se podívají např. Def Leppard, Mötley Crüe, Maroon 5, Gwen Stefani, Rag’n’Bone Man a James Bay.

Rockově naladí Def Leppard společně s Mötley Crüe

Letošní ročník je rozdělený do dvou termínů. Prvním je 2. červen, kdy se můžeme těšit na rockové ikony Def Leppard a Mötley Crüe, které společně vyrážejí na světové tourné s názvem The World Tour. Toto turné odstartovalo již 18. února v Mexico City, v květnu se pak přesune do Evropy a zakončeno bude v britském Glasgow 6. července. Rolí předskokanů se u nás ujmou domácí rocková kapela Kabát, hardrocková kapela Wolfmother z Austrálie a nově přidaná rocková kapela Eclipse ze Švédska

Přehlídka popových hvězd v čele s Maroon 5

Druhým termínem festivalu je 21. červen, který přinese vystoupení americké poprockové kapely Maroon 5 s frontmanem Adamem Levinem. Dalšími hvězdami budou americká popová zpěvačka Gwen Stefani, britský sólový zpěvák Rory Graham, který je známy pod jménem Rag’n’Bone Man, britský folkrockový zpěvák James Bay nebo australská poprocková zpěvačka Delta Goodrem. I česká scéna bude mít své zastoupení, a to indie popovou kapelu Lake Malawi s frontmanem Albertem Černým a seskupení D.Y.K. v čele s Vojtou Dykem.

Časový harmonogram koncertů bude ještě blíže upřesněn, vstup do areálu festivalu na Letišti Letňany bude umožněn od 13 hodin. Vstupenky na obě hudební události koupíte v sítích ticketmaster.cz a ticketportal.cz.

Text: Vendula Smolíková, foto: Jaromír Zajíček, video: YouTube.com