Måneskin v Praze: Síla hudby jako univerzálního jazyka

Måneskin/foto: Petr Hanč
Hvězdy Eurovize 2021 a dnes uz i světových pódií Måneskin odehrály v půlce května v pražské O2 areně neuvěřitelný vyprodaný koncert. Tuto událost uspořádala parta kolem Rock for People, které patří velký dík za to, že přivedli Måneskin do Prahy a umožnili fanouškům zažít tuto neopakovatelnou show.

Velká podívaná i akustická chvilka

Koncert odstartovala peckou Don’t Wanna Sleep, která ihned rozpoutala divokou atmosféru. Celá kapela se představila a fanoušci byli okouzleni výkonem všech členů. Victoria De Angelis přitahovala pohledy svou přirozenou elegancí a sváděla nejednoho fanouška pohledem. V polovině koncertu kapela opustila hlavní pódium, zpěvák Damiano David a kytarista Thomas Raggi se přesunuli k zvukaři, kde je čekalo malé akustické pódium. Tam předvedli vystoupení plné emocí s písněmi Vent’anni a If Not For You. Tato intimita a blízkost s fanoušky dodala koncertu další vrstvu autenticity.

Pár fanoušků tancovalo na pódiu

Poté se Måneskin vrátili na hlavní pódium a pokračovali ve svém vystoupení. Během koncertu zazněly skladby jako Gossip, Zitti E Buoni, Own My Mind, Supermodel, Bla Bla Bla, Gasoline, La Fine, Mammamia, a samozřejmě nemohl chybět jejich slavný cover Beggin‘ od The Four Seasons. Během písně Kool Kids měla kapela speciální interakci s fanoušky. Vybrali si několik šťastlivců z publika, kteří měli tu čest stát na pódiu s Måneskin a tancovat společně s nimi. Byl to pro ně nezapomenutelný okamžik. Mezi nejvýraznější skladby dále patřily The Loneliest a I Wanna Be Your Slave, která byla zahrána dokonce dvakrát. Každá skladba vyvolávala v publiku neuvěřitelný zápal a skandování textu.

Dokonalá kombinace rocku, punku a popu

Koncert Måneskin v Praze byl zážitkem, který si fanoušci budou pamatovat dlouho. Kapela přinesla na pódium neuvěřitelnou energii, vášeň a charisma, to vše doplněné skvělou hudební a vizuální show. Jejich vystoupení bylo dokonalou kombinací rocku, punku a popu. Kapela nám ukázala, proč je momentálně jednou z nejžhavějších atrakcí na světové hudební scéně.

Obrovské nadšení fanoušků

Måneskin se zároveň představili jako neobyčejně talentovaná a autentická kapela. Jejich hudba překračuje hranice žánrů a jejich vystoupení mají schopnost spojit lidi různých věkových skupin i kultur. Na koncertě bylo cítit obrovské nadšení fanoušků, kteří si užívali každou sekundu.
Koncerty Måneskin jsou jedinečným zážitkem, který ve vás zanechá nezapomenutelné vzpomínky a potvrzuje sílu hudby jako univerzálního jazyka.

Text a foto: Petr Hanč

Author