Roger Waters v Praze: Koncert plný euforie

Roger Waters/foto: Kate Izor/poskytnuto agenturou Live Nation

Dne 24. května 2023 se v pražské O2 areně uskutečnil první ze dvou koncertů legendárního hudebníka Rogera Waterse, které jsou součástí jeho turné s názvem This Is Not a Drill. Atmosféra v hale byla naplněna vzrušením, když fanoušci netrpělivě vyhlíželi vystoupení tohoto hudebního génia, a jejich očekávání byla bohatě naplněna.

Jen další cihla ve zdi

Už při příchodu k O2 areně bylo zřejmé, že tato událost bude velkolepá. Davy fanoušků se shromáždily, aby zakusily neopakovatelný zážitek, který Waters přináší na svých koncertech. Koncert odstartoval skladbou Comfortably Numb, což vyvolalo v publiku euforii hned zkraje. Následovaly další ikonické skladby jako The Happiest Days of Our Lives, Another Brick in the Wall – Part 2, Another Brick in the Wall – Part 3, The Powers That Be, The Bravery of Being Out of Range, The Bar, Have a Cigar, Wish You Were Here, Shine On You Crazy Diamond (Parts VI-IX) a Sheep.

Co zůstalo za zdí

Po této první části koncertu následovala krátká pauza, aby si fanoušci mohli odpočinout a nabrat síly. Ale to bylo jen na okamžik, protože Waters se vrátil na pódium a pokračoval ve své magické show. Druhá část koncertu zahrnovala skladby In the Flesh, Run Like Hell, Déjà Vu, Is This the Life We Really Want?, Money, Us and Them, Any Colour You Like, Brain Damage, Eclipse, Two Suns in the Sunset a znovu The Bar. Koncert pak vyvrcholil skladbou Outside the Wall.

Hudební mistrovství, emoce a politika

Celý koncert trval přibližně tři hodiny, včetně krátké pauzy mezi dvěma částmi show. V průběhu celého vystoupení Waters ukázal své hudební mistrovství, výjimečný hlas a schopnost přenést emoce skrze své skladby. Neopomněl také politické komentáře, které jsou pro něj charakteristické.

Díky!

Nezapomenutelný koncert by nebyl možný bez úsilí a profesionality agentury Live Nation, která měla na starosti organizaci této události. Pečlivé plánování a příprava umožnily fanouškům zažít koncert, na který budou ještě dlouho vzpomínat.

Text: Petr Hanč, foto: Kate Izor/poskytnuto agenturou Live Nation