Topfest Slovakia 2023 je za dveřmi: praktické info pro váš komfort

Fans na festivalu/foto: Honza Švanda
Odpočítávání běží, slovenská obec Abrahám se připravuje na masivní příliv návštěvníků. Nebudou však obdivovat místní zajímavosti. Cílem jejich cesty bude třídenní festival. Topfest Slovakia 2023 se uskuteční 23. až 25. června 2023. Zde je pár organizačních informací, které vám jistě usnadní festivalové dny.

Cíl: maximální možná návštěvnost

Areál RC letiska Abrahám má velkorysou rozlohu pro konání takového podniku, jakým je festival Topfest Slovakia 2023. Na letošní ročník je jeho kapacita nastavena na patnáct tisíc lidí. Do budoucna však letiště a přilehlé pozemky organizátorům umožňují kapacitu až zdvojnásobit. S ohledem na nedávné silné deště se mnozí obávali povětrnostních podmínek během víkendu od 23. do 25. června, ale organizátoři jsou přesvědčeni, že hezké festivalové počasí, které si přáli, se splní. Celá jejich několikaměsíční snaha – jen příprava areálu, rozmístění pódií a zázemí zabrala téměř půl roku – směřuje k jedinému: maximální možné návštěvnosti.
Organizátoři očekávají, že letos se jim podaří naplnit kapacitu na deset až dvanáct tisíc návštěvníků.

Pro motorizované fanoušky

Při takovýchto počtech se je třeba připravit i na množství motorových vozidel, které fanoušky dobré rockové a metalové hudby do Abrahámu přivezou. Parkoviště je však dostatečně velké, aby měli všichni možnost zaparkovat. V případě většího zájmu o parkování je zde stále rezerva pro rozšíření o další plochu. Určitě neprohloupíte, pokud si místo na parkování rezervujete předem. Parkoviště se otevírá ve čtvrtek 22. června 2023 v 18:00 hod. a je v provozu do pondělí 26. června 2023 do 14:00 hod.

Kyvadlová doprava

Návštěvníci z Trnavy a Galanty mají možnost využít kyvadlovou dopravu. Tu organizátoři připravili ve spolupráci s Trnavským samosprávným krajem. Autobusy budou jezdit v třicetiminutových intervalech ve dvou blocích směrem do Abraháma a po půlnoci zpět do Trnavy resp. Galanty. Přesný harmonogram najdete na webové stránce festivalu.

Kempovat pokud možno v komfortu

Mnoho návštěvníků festivalu Topfest Slovakia 2023 si ho užije naplno a bude na něm kempovat: pod stanem ve stanovém městečku, v karavanu v autokempingu. Kempovací plochy se otevírají v pátek 23. června 2023 v 8:00 hod. Jejich součástí budou sociální zařízení, která samozřejmě nebudou chybět ani v festivalovém areálu. Toalety na festivalu bude provozovat společnost TOI TOI, důraz se bude klást na pravidelné čištění a na to, aby se u nich netvořily dlouhé fronty. RC letiště Abrahám má připojení na užitkovou vodu, k dispozici tedy budou kontejnerové sprchy a umývárny, protože i festivalový fanoušek má právo na komfort. Stanové městečko bude návštěvníkům k dispozici nejdéle do pondělí 26. června do 14:00.

Zvýšený počet stánků

Návštěvníky festivalu chtějí organizátoři uspokojit nejen line-upem, ale také gastro zónou. Při její přípravě byla hlavní prioritou rychlost vyřizování objednávky, tedy aby se ve stáncích nečekalo více než 15 minut. Tomu byl přizpůsoben počet stánků. Samozřejmě je třeba si uvědomit, že v exponovaných časech může vzniknout nával, kterému není možné ani při maximální snaze zabránit.

S sebou hlavně dobrou náladu

Doporučujeme všem návštěvníkům, kteří se na Topfest Slovakia 2023 chystají, ať si s sebou vezmou hlavně dobrou náladu a pozitivní nastavení mysli, aby si mohli užít tři letní dny v jedinečné hudební společnosti. Aktuální informace o festivalu jsou dostupné na webové stránce topfestofficial.sk.

Text a foto: Honza Švanda