Letní otvírák v Petřvaldu: kapely z regionu i z dálky, program uzavřel Arakain

Arakain, Jiří Urban/foto: Val Bujnošková

Kulturní dům v Petřvaldu u Karviné pořádal v první polovině června Letní otvírák. Ten nabídl různé atrakce, občerstvení, ale také velmi bohatý hudební program. Tomu vévodilo vystoupení kapely Arakain.

Lautr, Ahard, O.S.G.: nikdo z nich to neměl daleko

První tři kapely byly z přilehlého okolí: Lautr z Ostravy, Ahard z Orlové a O.S.G. z Třince. Ti také celý festival zahájili. Pokračovala kapela Lautr, které párkrát vypadl proud, ale všechny technické problémy byly vyřešeny a zbytek večera už probíhal bez potíží. Během koncertě kapely Ahard se naproti pódiu vytvořily černé mraky, které se naštěstí slitovaly a obešly nás.

Rammstein Revival přivezl pestrou show

Následoval Rammstein Revival z Prahy, který střídal různé převleky a zapojil světelné i pyrotechnické efekty. V průběhu koncertu se i dospělí vrátili do dětských let, když kapela uvedla do chodu stroj na mýdlové bubliny – každý si jich chtěl alespoň pár prasknout.

Arakain: skladby ze starší i nové éry

S mírným zpožděním začalo hrát intro hvězdy večera, kapely Arakain; hned se pokračovalo písní Stroj. V playlistu byly zařazeny písně jak pro fanoušky starší éry kapely, tak pro příznivce éry novější. Zazněly songy Zase spíš v noci sama, Malá a ztracená, Adrenalin, Strážci času, a samozřejmě nechyběl ani Paganini. V půlce koncertu si Honza Toužimský sedl na okraj pódia a povyprávěl vtipnou příhodu, kterak si zapomněl svůj nový mikrofon doma. Cestu do Moravskoslezského kraje si tak prodloužil na krásných šest hodin, což mu ale zase tolik nevadilo, protože miluje cestování na své mašině Harley-Davidson. Celý koncert byl okolo 23. hodiny zakončen tradičně – skladbou Apage Satanas.

Text a foto: Val Bujnošková