Arakain si po roce opět zahráli v pardubickém Žluťáku

Arakain/foto: Magda Šotolová

Thrashmetalová legenda Arakain, jež zkraje roku oslavila 40 let od svého vzniku koncertem v pražském O2 Universu, poslední dubnový čtvrtek zahrála v pardubickém klubu Žlutý pes. Jako support si vybrali žánrově podobně laděné rockery Jacker’s.

Spolu s Jacker’s si zazpívala mladá zpěvačka Karolína Vrbová

Krátce před osmou hodinou odstartovali svůj set hardrockoví Jacker’s, kteří spolu sice hrají teprve druhým rokem, své role předkapely se však zhostili více než obstojně. Kapele se povedlo už ze začátku hned úvodním songem Nikdy se nevzdám pořádně rozhýbat několik fanoušků v předních řadách. Skladbu Mlýny a krásnou baladu Kudy plout si s kapelou zazpívala pohledná a na pódiu energická zpěvačka Karolína Vrbová. Ta ještě doplnila kapelu při závěrečné vypalovačce Na plný plyn. Na závěr koncertu se Jacker’s s fanoušky vyfotili a poděkovali jim za úžasnou podporu.

Arakain výrazně obměnili svůj setlist, začátek s trojicí ostřejších skladeb

Oproti loňskému turné Arakain celkem výrazně obměnili setlist. Kapela začala pěkně zostra, a to trojicí řízných skladeb Stroj, Kolonie termitů a Strážci času. Na památnou oslavu 25 let v tehdejším Edenu všichni zavzpomínali při skladbě Půl století, na jejímž začátku fanoušci mohli z playbacku slyšet její orchestrální intro. Po několika letech jsme se opět dočkali i krásného songu Zase spíš v noci sama, došlo i na jednu z těch nejrychlejších, říznou Forsage. Z dosud posledního alba Jekyll & Hyde byl do setlistu zařazen song Dnes ještě ne.

Hromadná skákačka při Ďábelské hře, na koncert se přišlo podívat několik generací rockerů

Pořádně horko bylo při Ďábelské hře, kdy si mnoho fanoušků na povel Honzy Toužimského několikrát zaskákalo. Když dozněly poslední tóny skladby Princess, patřící mezi největší hitovky, už se zdálo, že je konec. Fanoušci si však vyprosili přídavek a Arakain se rozloučil dvojicí songů Paganini a Apage Satanas, přičemž druhý zmíněný song byl tradiční tečkou za skvělým koncertem. Celý sál nadšeně bouřil a příjemným zjištěním bylo, že se na koncert přišlo podívat i mnoho mladších metalových fanoušků, což jen potvrzuje, že si cestu k této muzice stále nacházejí rockeři napříč generacemi.

Text: Mates Šimek, foto: Magda Šotolová