Několikrát odložený koncert BSP v brněnském Semilassu: kapela slavila třicítku

Michal Pavlíček, Kamil Střihavka, BSP/foto: Honza Švanda
Ve druhé polovině dubna se v brněnském Kulturním centru Semilasso konečně podařilo uskutečnit několikrát odložený koncert skupiny BSP k třicetiletému výročí existence tohoto uskupení. A že se rocku v Semilassu daří, svědčil nápis na plakátu u vstupu: Vyprodáno.

Alband bohužel nemohl vystoupit

Opět se to ale neobešlo bez nějaké změny. Jako předkapela měla vystoupit brněnská parta Alband kolem Jaroslava Alberta Kronka. Pořádající agentura Glanc ale nedlouho před koncertem oznámila na sociálních sítích, že koncert bude z organizačních a časových důvodů bez kapely Alband.

Poctivé rockové pecky

Koncert tedy rovnou odstartoval hlavní hvězdou večera. Semilasso bylo zaplněno fanoušky, někteří se dokonce už do sálu nemohli ani vmáčknout, a tak si užívali vystoupení alespoň v předsálí a u baru. BSP – Ota Balage, Kamil Střihavka a Michal Pavlíček – diváky nezklamali a nasypali do nich poctivé rockové pecky.
Zdatně jim sekundovali baskytarista, bubeník a dvě vokalistky. Setlist obsahoval třináct songů a fanoušci si na konci ještě vytleskali dva přídavky.

Vděčné a nadšené publikum

Rockoví fanoušci bývají vděčné a nadšené publikum, a ani tento večer nebyl výjimkou. Někteří si oblíbené písničky zpívali s Kamilem. Vždyť kdo by neznal oblíbené songy z dílny BSP jako Když se snáší déšť, Holka čapni draka nebo Země vzdálená. Jiní, jak už je v současné době na koncertech zvykem, drželi nad hlavami telefony a snažili se tento večer zvěčnit a odnést si vzpomínku s sebou domů.

Text a foto: Honza Švanda

Author