Metalcoreový večírek kapely Alpha Wolf v pražském Rock Café se vydařil

Alpha Wolf/foto: Jakub Smolík

Poslední dubnový týden proběhl v pražském klubu Rock Café koncert kapely Alpha Wolf, která si to k nám namířila v rámci svého The Steppin‘ Over Roaches Tour 2023. Doprovod jí dělaly kapely KING 810 z USA, ten56. z Francie a Xile z Nového Zélandu.

Kiwi hardcore na úvod

Večer odstartovalo vystoupení novozélandské kapely Xile, která svůj styl označuje jako „kiwi hardstyle metallic hardcore“. Tato pětičlenná formace měla u nás svou premiéru, a ač ji mnozí přítomní neznali, určitě se všem zaryla do podvědomí. Kapela sice měla během svého vystoupení problémy s ozvučením, ale i přesto byli Xile skvělým startem. Pokud u nás budou někdy opět vystupovat, moc je doporučujeme.

Parádní vystoupení ten56.

Další na řadu přišla nu-deathcoreová kapela ten56. s frontmanem Aaronem Mattsem. Kapelu jsme měli možnost vidět již potřetí a ani tentokrát kluci nezklamali. I přes menší indispozici samotného Aarona předvedli parádní vystoupení. Pod pódiem to vřelo, vytvořil se slušný moshpit a ani wall of death nechyběla. Snad se k nám ten56. opět brzy vrátí.

Nespoutaná energie KING 810

KING 810 vtrhli na pódium a Rock Café se otřáslo v základech. Tato heavymetalová kapela z amerického Michiganu předvedla na pódiu energickou show, kterou fanoušky v kotli přivedla do varu. Frontman kapely David Gunn létal po pódiu jak splašený. V kotli měli kingové slušnou diváckou základnu, ač jejich vystoupení není pro každého. Během vystoupení zazněly songy z nového EP alba Follow My Tears, ale i starší pecky jako Killem All, Alpha & Omega, Murder murder murder a další.

Alpha Wolf byli zážitkem

Vrcholem večera bylo vystoupení metalcoreové kapely Alpha Wolf. Vystoupení těchto australských vlků byla jízda od začátku do konce. Již při prvním songu se v kotli strhla totální mela, nikdo nezůstal na svém místě, fanoušci si zaběhali v circle pitu, zkrátka masakr! V setlistu bylo největším počtem skladeb zastoupeno jejich poslední album A Quiet Place to Die (2020). Fanoušci tak měli možnost vybít si energii např. při písních Acid Romance, Akudama, Bleed 4 You, Don’t Ask… nebo Rot in Pieces. Nechyběly ani novinky Hotel Underground a 60cm of Steel z EP The Lost & The Longing (2022).
Komunikace kapely s publikem stojí také za zmínku, byli zkrátka přátelští a sympatičtí. Svým vystoupením jen potvrdili, že patří k předním kapelám současné metalcoreové scény. Jejich vystoupení od nás dostává 10/10 a těšíme se na jejich další koncert.

Text: Vendula Smolíková, foto: Jakub Smolík

Author