Čtyři francouzské kapely v čele s Landmvrks dobyly Futurum

kapela Landmvrks/foto: Jakub Smolík

Na Velký pátek ožil pražský klub Futurum ve stylu hardcore/metalcoreové hudby. Koncert uspořádaný Mighty Sounds hostil čtyři francouzské skupiny. Slovem i obrazem zachytil koncert Jakub Smolík.

Glassbone a Resolve: projížďka nad hlavami fanoušků

Koncert odstartovala dark-metalcoreová kapela Glassbone, která měla za úkol natěšený kotel fanoušků rozehřát, což se jí také povedlo.
Následovali post-hardcoreoví Resolve. Ti se svým zpěvákem Anthonym Dilibertem v čele předvedli parádní vystoupení, při kterém to v kotli začalo vřít. Vystoupení zakončil kytarista Robin Mariat, jenž se nechal unášet davem.

Ten56: kotel se zvrhl do wall of death a circle pitu

Dávku nu-death coru přinesla na pódium kapela Ten56, a to dav nenechalo chladným. Futurum se otřásalo v základech už po pár minutách, co Aaron Matts (ex BTM) s kapelou hráli. V kotli se to během vystoupení „zvrhlo“, wall of death a circle pit nesměly chybět.

Landmvrks: vystoupení za přítomnosti kolegů z předchozích kapel

Na závěr vystoupili headlineřihardcore/metaloví Landmvrks. Vystoupení odstartovali songem Lost in the Waves. Tato skladba je i první písní na stejnojmenném albu, ke kterému se toto turné jede. Následovaly Visage, Death, Rainfall a další. Posledním songem tohoto večera byla skladba Fantasy, kterou se Landmvrks rozloučili s pražskými fanoušky. Během vystoupení Landmvrks se na pódiu společně s frontmanem skupiny Florentem Salfatim objevili i Anthony Diliberto a Aaron Matts z předchozích kapel.

Repete? Vzhůru na Mighty Sounds a na Fajtfest

Pokud jste fanoušky Landmvrks a nestihli jste tento pražský koncert, nemusíte smutnit: kapela bude vystupovat i na Mighty Sounds festivalu a na Fajtfestu.

Text a foto: Jakub Smolík