Fracta Chord, Dead Daniels a Lečo v Ostravě: škatule se členy a poctivá muzika

Lečo/foto: Val Bujnošková
V polovině června se v ostravském Rock Hillu na Hulváckém kopci konal večírek, na kterém vystoupily kapely Fracta Chord, Dead Daniels a Lečo. Kapely jsou pozoruhodné určitým personálním propojením, a také svým veselým přístupem k hraní.

Fracta Chord: legrácky musí být

Fracta Chord otevírala koncertní večer a zpěvák Sany Angelo několikrát zdůraznil, že nesouhlasí s outfitem basového kytaristy, na jehož účet byly vedeny vtípky po celý zbytek večera. Zahráli skladby jako Děti noci, Já tam byl, ale také píseň nesoucí stejný název jako kapela.

Indiáni Dead Daniels s ostravskou akvizicí

Jako druzí vystoupili Dead Daniels, kde se basy před pár lety ujal rodák z Poruby, místní hvězda Jeník Smith. S sebou Dead Daniels přivezli nové album Volume3, které nahrávali u Miloše Dodo Doležala. Stejně jako předchozí alba obsahuje i tato deska pouze poctivý rock’n’roll s indiánskou tématikou. Z nového alba zahráli písně Nikdo nás nečeká, Yokojana, Princezna, dále zněly hity jako Hej ty, Karma, a nechyběla ani píseň o Ostravě „Prg-Ova“. Během koncertu se v první řadě rozjela mexická vlna, která se objevovala i u poslední kapely večera.

Lečo: vysmátí jako lečo

Lečo je energická kapela, kde zpívá Jeník Smith, na kytary hrají Sany Angelo a Radim Korbel (zpěvák kapely Porta Inferi), Martin Hrnčiřík hraje na bicí. Už jenom složení kapely napovídá těm, kdo pány blíže znají, že se jedná o skvělý (nejen hudební) zážitek. Zazněly písně jako Astronauti, Swingerspárty, ChlastacíGára a Casanova, ale i premiéra Mandarinky z Kuřího rynka. Večer, který doprovázel zpěv u klavíru, se proměnil v brzké ráno. Zbývalo už jen venkovní focení před Rock Hillem a loučení s kapelami a přáteli.

Text a foto: Val Bujnošková