Pražský výběr v Ledárnách Braník: všechny klasické skladby a jedna žádost o ruku

Pražský výběr, Vilém Čok/foto: Petr Hanč

V druhé polovině června se v pražských Ledárnách Braník uskutečnil stejně jako loni v září koncert kapely (dnes už legendy) Pražsky výběr. Ten dnes tvoří sestava Michael Kocáb, Vilém Čok, Michal Pavlíček, Klaudius Kryšpín, Jiří Hrubeš a jejich stálý host DJ Roxtar (Dominik Turza).

Klasické písně i romantický moment

Vystoupení Pražského výběru začalo ve tři čtvrtě na osm a začátek patřil několika skladbám z alba Straka v hrsti jako Hrabě X, Pražákům je hej, Na Václavském Václaváku nebo Zubatá. Asi v polovině koncertu dostal slovo Dominik Turza, který pozval na pódium svou přítelkyni a požádal ji o ruku. Této romantické chvilce přihlížel plný areál Ledáren a někde došlo i na slzičky. Show pokračovala dál a několikrát se objevil i maskot Artur Ropotámo. Nechyběly songy jako Tatrman, Chvastoun, Snaživec, Nekonečnej mejdan a další. Koncert završil přídavek Olda je přítel můj. Končilo se kolem desáté, naštěstí nevyšla předpověď počasí, která předpokládala silnou bouřku.

Pražský výběr i open air scény hlavního města čekají další akce

Pánové z Pražského výběru jsou pořád ve skvělé formě a čekají je letos ještě další koncerty, na které mohou fanoušci vyrazit. V Ledárnách Braník i na Občanské plovárně se pak po celé léto konají další akce pod stejným pořadatelem – Prague Open Air.

Text a foto: Petr Hanč

Author