Zimní Masters of Rock 2023 vynesl trumf: do Zlína přijedou bratři Cavalerové

Max Cavalera/foto: Honza Švanda

Zimní, komornější verze vizovického festivalu Masters of Rock proběhne letos první prosincovou sobotu (2.12.) ve zlínské hale Datart. A hned po oznámení headlinera se zdá, že už teď se mnozí fanoušci nemohou dočkat, až další ročník této oblíbené akce otevře své brány.

Max s Igorem odehrají první společné nahrávky z dob začátků Sepultury

Do Zlína totiž po čtyřech letech přijedou z Brazílie bratři Max a Igor Cavalerové, kteří téměř před čtyřiceti lety založili legendární thrash/deathmetalovou Sepulturu. Tentokrát se nám chystají přehrát své první společné nahrávky, tedy EP Bestial Devastation z roku 1985 a o rok mladší Morbid Visions. Max s Igorem se nedávno rozhodli tyto dvě desky nahrát znovu, a dle svých slov se jim parádně povedlo skloubit současný moderní zvuk se syrovostí, agresivitou a drajvem původních nahrávek. Max se také zmínil o dvojici skladeb, které tehdy složil, a které nikdy nevyšly, a i ty budou součástí velkého finále letošních zimních Masters. Tohle bude bez pochyb jeden z vrcholů letošní koncertní sezóny! Bratři Cavalerové zde navíc zakončí své letošní turné, takže si můžeme být stoprocentně jistí, že do vystoupení dají opravdu všechno.

Zkušení rockeři The Dead Daisies a industriální šílenci Deathstars obohatí line-up

Jednou z dalších hvězd bude australsko-americká hardrocková kometa The Dead Daisies. Hrají spolu sice teprve 11 let, figurují zde však muzikanti, kteří působili v takových veličinách, jako jsou Whitesnake, Mötley Crüe, Dio nebo Foreigner. Inspirace k nové tvorbě mají rozhodně na rozdávání, na kontě už mají 9 studiových alb včetně loňského Radiance a jejich pohodový hard rock se vám zajisté příjemně vryje pod kůži. Milovníky ostřejších metalových žánrů jistě potěší industriální Švédové Deathstars. Jejich tvorba je plná hororových příběhů, nicoty a všemožných hrůz, všichni členové vystupují ozdobeni corpse paintem a v goticky laděných kostýmech. Po dlouhých devíti letech vydala letos kapela nové studiové album s názvem Everything Destroys You, a jistě se už nemůže dočkat, až vám své nové pecky představí ve Zlíně naživo.

Letos podruhé k nám zavítá symfonická pětice Xandria

Dalším potvrzeným interpretem je německá symphonicmetalová formace Xandria. Kytarista a jediný dosud aktivní zakládající člen Marco Heubaum minulý rok kompletně obměnil sestavu kapely a na post zpěvačky přivedl mladou a perspektivní černovlásku Ambre Vourvahis. Už v novém složení kapela letos vydala své osmé album The Wonders Still Awaiting, ze kterého už něco málo fanoušci slyšeli před necelými dvěma měsíci ve Vizovicích, a všech pět aktérů se jistě těší, že se po pouhých několika měsících s vámi opět setká.

Vstupenky jsou již k dispozici

Mezi dalšími potvrzenými kapelami zatím máme mladé darkrockové Enemy Inside z Německa, švédské heavymetalové klasiky Liv Sin s pohlednou zpěvačkou Liv Jagrell v čele, jejich mysteriózní krajany Priest a groovemetalové Phenomy, kteří přicestují až z dalekého Libanonu. Jak je zřejmé, 18. ročník Zimních Masters of Rock bude poměrně nabitý, akce bude startovat už ve 12 hodin. Vstupenky jsou k dispozici na webu festivalu Masters of Rock.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com

Author