Stray from the Path rozproudili pražské Futurum

Stray from the Path/foto: Jakub Smolík

Poslední říjnový pátek ovládl pražský klub Futurum vyprodaný koncert kapely Stray from the Path s předkapelami Knosis, Make the Suffer a Void of Vision. Koncert, který byl součástí evropského turné, se stihl během posledních pár dnů vyprodat, což pak bylo vidět na místě, klub praskal ve švech.

Japonský metalcore na úvod

Jako první odstartoval večer japonský metalcoreový projekt Knosis, který založil zpěvák Ryo Kinoshita (bývalí Crystal Lake). Lepší začátek jsme si nemohli přát, vystoupení bylo plné energie, v kotli se moshovalo hned od začátku. Knosis skvěle rozproudili dav v kotli, a i přes horší zvuk to bylo parádní vystoupení. Pokud se Vám Knosis líbili jako nám, můžete se na ně těšit v létě na Fajtfestu.

Australský import v podobě Void of Vision

S dávkou temna se jako další na pódiu předvedla australská hardcore/metalová kapela Void of Vision. Kapela měla pod pódiem zástup svých fanoušků, kteří si jejich vystoupení parádně užili.

O příjemné překvapení se postarali Make them Suffer

Totální masakr bylo vystoupení další australské kapely večera, kterou byli Make them Suffer. Nestává se často, že předkapela přeroste headlinera, ale MTS se to povedlo. Tato metalcoreová kapela předvedla skvělé energické vystoupení, během kterého se klub otřásal v základech. Zpěvačka kapely Alex ohromila skvělým hlasem, střídala čisté vokály s pořádnými screamy. Zkrátka to byla pecka!

Závěr večera patřil headlinerům z Ameriky, kterými byli Stray from the Path. V průběhu pár měsíců u nás vystupovali již podruhé, v červnu jsme si je měli možnost užít v Hradci Králové na Rock for People. Tato metalcoreová kapela to rozjela hned od prvních tónů. V kotli to řádilo, moshovalo se o sto šest. Během vystoupení zazněly jak staré hity, tak nové songy z posledního alba s názvem Euthanasia.

Text: Vendula Smolíková, foto. Jakub Smolík

Author