Glamrockoví Slade vystoupili v Pelhřimově, sekundovali jim Turbo a The Papper Jack

Slade, Dave Hill/foto: Honza Švanda

V polovině října se v pelhřimovském Kulturním domě Máj uskutečnil koncert, který zaplnil sál převážně staršími rockery. Do města zavítala anglická legenda glam rocku Slade. A nebyla sama, s kapelou zde vystoupily i skupiny Turbo a The Papper Jack. Akci pořádala agentura ZP Promo, která s uvedenými kapelami zavítala den před vystoupením v Pelhřimově i do Českých Budějovic.

Zahájení v režii The Papper Jack

Solidně zaplněný sál se zahájení dočkal přesně v plánovaný čas. Úderem dvacáté hodiny se na pódiu objevila partička kolem dvou bývalých spoluhráčů z kapely Katapult, kterými jsou Andy Budka a Ondřej Timpl. Hrál se velice pohodový bigbít, který místy připomínal hudbu, kterou tito dva parťáci hráli už při svém působení v Katapultu.

Turbo namíchalo hity s novinkami

Poté už se objevila na pódiu kapela Turbo. Míra Chrástka rozjel hned od začátku velice temperamentní vystoupení. Ve zpěvu písniček se občas vystřídal s bubeníkem Jiřím Langem, který kapelu Turbo spoluzakládal. Zazněly známé hity Hráč, Láska z pasáží, Chtěl jsem mít, Krásným dívkám a setlist byl samozřejmě proložen i songy z posledního alba Noční dravci.

Slade a jejich hity, které nestárnou

A po této partě, která strhla většinu sálu ke zpěvu známých hitů, přišla na pódium očekávaná glamrocková legenda Slade. A začalo se ve velkém stylu. John Berry hrál na baskytaru, kterou občas vyměnil za housle, a některé písně i odzpíval. Další, kdo zaskakoval na postu zpěváka, byl hráč na klávesové nástroje Russell Keefe. Ale jako hlavní showman se projevil Dave Hill. Hrál na kytaru, zpíval, skákal a vtipně komunikoval s publikem. Kulturním domem Máj zazněly povinné hity Far Far Away, Banging Man, Run Run Away, My Friend Stan a samozřejmě nechyběl ani megahit My Oh My, který zazněl v přídavku.

V prosinci chystá ZP Promo šňůru koncertů s Queen Symphonic Tribute Show

Agentura ZP Promo nezahálí, hned po koncertech se Slade vyrazila na miniturné v Polsku a Slovensku s další britskou kapelou, legendárními NazarethV prosinci si pro české fanoušky připravila ZP Promo několik koncertů po naší republice s Queen Symphonic Tribute Show.

Text a foto: Honza Švanda

Author