Nazareth v Havlíčkově Brodě zavzpomínali na své největší hity

Nazareth/foto: Honza Švanda

Rockoví fanoušci si letos na Velký pátek přišli na své v Havlíčkově Brodě, kde v Kulturním domě Ostrov vystoupila skotská skupina Nazareth. Navzdory deštivému počasí se sál Kulturního domu zaplnil do posledního místečka rockovými nadšenci, kteří se těšili na energii a živelnost této skvělé rockové kapely.

O úvod se postarali The Papper Jack

Role předkapely připadla domažlické skupině The Papper Jack. Partička kolem Andyho Budky hraje již asi deset let. Basáka Budku někteří znají i z jeho dřívějšího působení v kapele Katapult, kde hrál společně s bubeníkem Ondřejem Timplem. Poctivý rock pobavil zaplněný sál a nažhavil fanoušky na očekávaný Nazareth.

Nestárnoucí Pete Agnew

Po krátké přestávce se objevili očekávaní muzikanti s prvním songem Silver Dollar Forger. Ve skupině, jejíž historie se píše již 55 let, stále hraje na basu jeden ze zakládajících členů, baskytarista Pete Agnew. A musíme potvrdit, že i přes pokročilý věk je stále ve velké formě a viditelně si koncertování užívá. Není bez zajímavosti, že v kapele od roku 1999 sedí za bicími jeho syn, Lee Agnew.

Nesmrtelné balady nikdy nezklamou

Když zpěvák Carl Sentance jako pátý song v pořadí spustil Dream On, a po sadě rockově orientovaných písničkách přišla na řadu i další očekávaná balada Love Hurts, byli fanoušci doslova v extázi. Při těchto peckách svítil nespočet nahrávajících mobilů, asi aby si mohli fanoušci tento zážitek pouštět i doma až do ranních hodin. Po čtyřech přídavcích, které si plný sál Kulturního domu tleskáním vysloužil, parádní koncert, v rámci kterého zaznělo celkem osmnáct songů, končil. Fanoušci si užili mimo již zmíněné balady i další songy jako například: Holiday, Beggars Day, Hair of The Dog, Broken Down Angel nebo Go Down Fighting.

Nazareth a Slade na podzim společně v Plzni

Druhý den zahrála skotská legenda v Brně, kam ji opět přivezla pořádající agentura ZP promo, která nám podobný zážitek chystá i na podzim. Přesněji 8. 9. 2023 se čeští fanoušci rocku mohou těšit na návrat Nazareth, přijedou tentokrát se Slade, další populární anglickou kapelu 70. let. Vstupenky na koncert, který se uskuteční v hale TJ Lokomotiva Plzeň, jsou již nyní v prodeji v síti ticketportal.cz.

Text a foto: Honza Švanda