Skotská legenda Nazareth dokázala, že ještě nepatří do starého železa

Turbo, Ústí nad Labem

Kapela Nazareth už na rockové scéně působí dlouhatánských 52 let a rozhodně se nenudí. V pátek 7. února přijeli do Ústí nad Labem představit své již čtyřiadvacáté album s názvem Tattooed on My Brain.

Souhra otce a syna

Je pravda, že jediný zakládající člen baskytarista Pete Agnew svým věkem (letos v září oslaví 74 let) utíká svým spoluhráčům i o dvacet let, ale stydět se za to rozhodně nemusí. Lee Agnew se svým otcem držel rytmickou linku a za bicími hrál perfektně. Vedle novinek samozřejmě nemohly chybět ani hity jako Dream On a Love Hurts.

Večer odstartovala kapela CraZze

Start rockového večera obstarala mladá kroměřížská kapela CraZze. Hrají vlastní tvorbu ovlivněnou legendami 70. let, zabalenou do nynějších hudebních trendů. Pro muzikanty z kapely CraZze bylo velkým překvapením, jak dobře na jejich vystoupení fanoušci reagovali. Po tak parádním startu se dalším vystupujícím v podobě kapel Turbo a Nazareth určitě dobře hrálo.

Kapele Turbo se dostalo pocty hrát před Nazareth

Jako předkapela vystoupila česká kapela Turbo, která roztančila publikum hity jako Hráč, Chtěl jsem mít nebo Láska z pasáží. Ústí nad Labem bylo jediným místem, kde jsme Turbo před Nazareth mohli vidět.

Ti, kdo přišli, nelitovali

Bohužel určitě nebylo vyprodáno a pódium postavené už od půlky haly nepomohlo tomu, aby to vypadalo, že je v hale plno – možná tak polovina kapacity – a byla to škoda. Ale ti, kdo přišli, si tento koncertní večer užívali: jak samotnou legendu Nazareth, tak i jejich předkapelu. Turné pokračuje do Pardubic, a nakonec do matky všech měst – Prahy.

Text a foto: Petr Hanč