Gaia Mesiah vylézá ze Zlatého úlu a veze na turné live desku

Gaia_Mesiah 2020

U kapely Gaia Mesiah je poslední dobou velmi živo: speciální živé album a jeho křest, jarní koncertní turné k této desce. To jsou velmi dobré zprávy o kapele, která prožívá už pár let své znovuzrození.

Ve Zlatém úle

5. února vyšlo kapele Gaia Mesiah speciální live album nazvané taktéž speciálně – V Praze, 28. ledna 2020 – Refresh In Golden Hive (Live). Ještě téhož dne jej kapela představila na prvním koncertě svého turné v plzeňském Divadle Pod Lampou. 6. února byla deska pak slavnostně pokřtěna v pražském Lucerna Music Baru za podpory ekvádorských indiánů Pedra a Carla, které pamětníci znají už z počátků kapely, a české rap-metalové party Phatlip, která se ujala role předskokana.

Refresh

Gaia Mesiah nyní vyjíždí se svou novinkou po republice na jediné turné letošního roku – Refresh Tour nazvané podle právě vydaného alba. To dostalo své neobvyklé jméno podle studia Golden Hive, kde kapela pracovala pod vedením producenta Amaka Goldena. A proč Refresh? Gaia Mesiah vybrala na tuto desku deset starších písní z prvních tří alb, některé z nich jsou trochu upravené. Vše je natočeno na jeden zátah naživo. „Po minulém turné jsme cítili obrovskou radost ze společného hraní, jsme napumpovaní energií, a proto jsme se rozhodli, že některým starým peckám dáme novější ohoz a trochu je ‚refreshneme‘, vypráví kytaristka Santa Morella. Nové studiové album připravuje kapela na příští rok.

Po koncertě rockotéka v režii kapely

Tato desítka písní bude základem setlistu jarního turné. Dále zazní některé další skladby z archivu i pár nových. Po koncertě chtějí dámy i Josh pobýt v klubech déle a setkat se s fanoušky. Připravují také následnou rockotéku jako Gaia DJs – pustí nám, co sami mají rádi. Každý koncert tak bude jedna velká párty. Kromě toho si na koncertech můžete koupit nové live cédéčko i merchandise artikl.

REFRESH TOUR 2020

08/02 LITVÍNOV / Attic
14/02 VROUTEK / Zkušebna
15/02 LIBEREC / Bunkr
21/02 ÚSTÍ NAD LABEM / Doma
28/02 FRÝDEK MÍSTEK / Stoun
29/02 NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ / Kulturní dům
06/03 KUTNÁ HORA / Česká 1
07/03 PARDUBICE / Žlutý pes
13/03 VYSOKÉ MÝTO / M Klub
14/03 ČESKÉ BUDĚJOVICE / klub K2
20/03 PÍSEK / Divadlo pod čarou
21/03 PRACHATICE / klub Kandlák
26/03 BRNO / Fléda

Text: Sylva Kaplanová, foto: managment kapely

 

Zdroj: Youtube.com

Author