Finský metalový poklad Amorphis zazáří v listopadu ve Zlíně

Amorphis/foto: Sam Jamsen

Již za několik dní dorazí v rámci Halo European Tour do zlínského Masters of Rock Café zajímavě namíchaná trojice metalových kapel. V neděli 12. listopadu zde vystoupí Amorphis v doprovodu Sólstafir a Lost Society.

Amorphis představí své nové album Halo

Melancholické, temně-melodické songy finského národního metalového skvostu Amorphis chytají za srdce už víc než 30 let. Loni vydali své už čtrnácté album Halo, které vyvolalo obrovskou vlnu nadšení, a to i u vás, fanoušků v České republice! Jejich muzika je bezpečnou a příjemnou zátokou pro všechny, kteří mají rádi velké příběhy, které v sobě skrývají silné emoce. Amorphis je dokáží svým nezaměnitelným způsobem vykřičet dál, do světa. Svým velmi srdečným, občas agresivním, ale většinou vášnivě uklidňujícím způsobem vytváří svět, do kterého se hrdě hlásí mraky fanoušků z celého světa! Amorphis chtějí toto své poselství šířit dál, a tak na letošní podzim naplánovali evropské turné, v rámci kterého se opět vrátí i k nám, do Zlína, klubu Masters of Rock Café, a bude to v neděli, 12. listopadu!

Koncert doplní nekonvenční Sólstafir a metalcoreoví Lost Society

Na turné s sebou Amorphis berou další super kapely. Islandskou post-rock/metalovou hvězdu Sólstafir se svou unikátní epickou a nekonvenční muzikou. V hudbě Sólstafir víří vlivy různých umělců jako The Beatles, Kraftwerk, Darkthrone, Ennio Morricone nebo Billy Corgan. Přestože jsou texty kapely převážně v islandštině, posluchačům to nikdy nebránilo ocenit jejich emocionální sílu a pocítit bolest témat, kterými se kapela zabývá.

Druhým speciálním hostem je nelítostná finská metalová banda Lost Society, která dofrčí představit svoji loňskou novinku If The Sky Came Down ve své pověstně vášnivé a propracované show. „Nebýt posledních nešťastných dvou pandemických let, tato deska by nikdy nevznikla. Dali jsme dohromady rok a půl duševních turbulencí a skličujících tragédií na jedno temné, pekelné album,“ říká zpěvák, kytarista a zakladatel kapely Samy Elbanna.

Tohle bude, přátelé, hodně hluboký a silný metalový večer12. listopadu, po západu slunce, dorazte do klubu Masters of Rock Café…

Text: TZ ag. Pragokoncert Bohemia, foto: Sam Jamsen/poskytnuto ag. Pragokoncert Bohemia, video: YouTube.com