Koncert Lost Society v Praze: fanoušci by kapelu podpořili, „i kdyby nebe spadlo“

Lost Society/foto: Petr Hanč

Ve první polovině června se v pražském klubu Modrá Vopice uskutečnil koncert metalcoreové kapely Lost Society. Kapela jede turné ke své poslední vydané desce If the Sky Came Down vydané loni v říjnu.

Předskokani Himalayas: někteří fanoušci přišli cíleně na ně 

Jako předskokany si Lost Society přivezli velšskou rockovou kapelu Himalayas. Už před začátkem koncertu bylo podle triček vidět, že někteří fanoušci dorazili cíleně na ně a že se tato banda dostává do povědomí mladšího publika. Hrát se začalo v osm večer, Himalayas odehráli asi pětačtyřicetiminutový set.

Lost Society prošli žánrovou změnou

Asi ve čtvrt na deset na pódiu stanuly hlavní hvězdy večera, finští Lost Society. Tato kapela založena v roce 2010 má za sebou pět studiovek a prošla žánrovou změnou. Ačkoliv jejich první album byl, dá se říct, čistokrevný thrash, další alba to vzala přes groove metal až po aktuální metalcore. Jejich set začal songem s názvem 112 ze zmiňovaného aktuálního alba. Během setu zazněla i skladba Kill (Those Who Oppose Me) z jejich prvního alba Fast Loud Death, dále jsme slyšeli písně jako Riot, If the Sky Came Down, Awake, Hurt Me, No Absolution a další. Uvidíme, jakým směrem se tato parta vydá příště.

Text a foto: Petr Hanč