Nový S Club Sokolovna v Luhačovicích otevírali Chaos In Head a Tendence Hardrock Band

Chaos In Head/foto: Standa Vybíral

V Luhačovicích otevírali 4. listopadu nový rockový klub S Club Sokolovna, který vedou dvě rockové duše – manželé Struhařovi. Na úvod tam zahráli Chaos In Head a kapela Tendence Hardrock Band. Majitelé klubu mají v plánu oživit kulturní dění v Luhačovicích, a to hlavně pro mladé lidi s rockovým srdcem.

Příjemné prostředí zrekonstruovaného klubu

Zrekonstruovaný klub se nachází kousíček od samotného centra Luhačovic v budově sokolovny. Už u vchodu nás přivítali usměvavé tváře pořadatelů. Následovalo příjemné prostředí prostorného klubu s pokojovou teplotou. Velké pódium se nachází při vstupu po pravé straně. Je zde i hodně míst na sezení a na levé straně v čele velký bar, kde dostanete snad všechny druhy alkoholických nápojů a na čepu oblíbené točené pivo Radegast.

O zahájení se postarali Tendence Hardrock Band

Jako první zahrála kapela ze Zlína s názvem Tendence Hardrock Band. Zde máme pár slov od jejich kytaristy Zdeňka Sokolovského, který nastiňuje repertoár a fungování kapely: „Skupina byla založena v půli sedmdesátých let Honzou Štěrbou (kytara, zpěv) a Bodřou Haflantem (basa) ve Zlíně. Brzy byla jednou z velmi oblíbených kapel na tehdejších zábavách hlavně díky repertoáru, který byl bravurně zahrán, například již tehdy kapela hrála hitovky od Led Zeppelin, Cream, Bad Company, Free, Jimiho Hendrixe, Jethro Tull a dalších. Já osobně jsem se do kapely přidal někdy kolem roku 1984, kdy jsme hráli stávající repertoár. Bohužel v té době Honza Štěrba náhle zemřel… byla to velká ztráta, protože výborně hrál a zpíval. Po nějakých pauzách a účinkování v jiných skupinách se kapela kolem roku 1994 dala znovu dohromady. Já byl a jsem odchovaný klasickým hard rockem, za který považuji základní čtveřici Deep Purple, Black Sabbath, Led Zeppelin a Uriah Heep, což bylo důvodem, proč jsme trochu přitvrdili! Nicméně samozřejmě se nám líbí spousty jiných kapel z té doby, takže náš repertoár je barevnější o další kousky klasiků, jakými jsou UFO, Thin Lizzy, BTO, Livin Blues, Grand Funk, Riot, Judas Priest a nemůžu opomenout ani jižanský rock, který v našem repertoáru zastupují kapely Black Foot a Lynyrd Skynyrd. Současně hrajeme v sestavě: Zdeněk Sokolovský (kytara), Radek Vlček (basa), Jiří Plášil (klávesy), Zbyněk Bětík (zpěv) a Martin Zahradníček (bicí).“

Chaos In Head: Po roční pauze opět na pódiu

Osobně jsem se těšil na Chaos In Head, které jsem naposledy slyšel před dvěma lety. Ti začali hrát po více jak roční pauze zapříčiněné neodkladnými mateřskými povinnostmi zpěvačky Leni a také těžkými postcovidovými komplikacemi kytaristy Chorcheho. Nicméně teď už jsou uherskobrodští crossoveroví veteráni Chaos In Head zase zpátky na pódiu. „Ještě letos začátkem května nebylo jasné, jestli kvůli rodičovsko-zdravotní situaci budeme moct vůbec fungovat, ale nakonec vše dobře dopadlo,“ objasnil důvod vynucené přestávky kapelník Kopec.
Koncem letošního jara vypustili Chaos In Head do éteru nový videoklip s názvem Šejdrem, který se nese v retro duchu, který je pro kapelu netypický. Zároveň se v sestavě objevil také nový baskytarista Erik (ex – Hádramašmátrá). Čtveřice momentálně pracuje na skladbách, které by měly tvořit základ další studiové nahrávky, a zároveň také nacvičuje velmi komorní koncertní program, který představí na několika unplugged vystoupeních ještě koncem tohoto roku. Aktuální deska Chaos In Head Hořím spatřila světlo světa v roce 2020 a kapela na ní, dle svých slov, prezentuje extreme hard pop. Pod tímto slovním spojením se skrývají skladby písničkového charakteru, podpořené hutným soundem a razantním ženským hlasem.

Akce to byla celkově velmi vydařená a při nejbližší příležitosti navštívíme Luhačovický S Club Sokolovna určitě znovu.

Text a foto: Standa Vybíral

Author