Oomph! v MeetFactory: večer plný industrial metalu s prvky elektronické hudby

Oomph!/foto: Toby

Kapela Oomph!, která je stálicí německé industriální a NDH scény, se v rámci svého turné k nové desce vydala i do pražské MeetFactory. S sebou si přivezla své krajanky Böse Fuchs & Sly, které ji krásně doplnily.

V unikátním prostředí zahajovaly Böse Fuchs & Sly

Unikátní industriální prostředí MeetFactory, návštěvníkům místních koncertů tak dobře známé, tvořilo skvělou kulisu žánru, který obě kapely reprezentují. Industriální prvky interiéru budovy dodaly koncertu jedinečnou atmosféru.

Speciálním hostem turné, který fanoušky přivítal, byl projekt Böse Fuchs & Sly, tvořený dívčím metalovým duem z Berlína. Byť je tento projekt docela mladý, má za sebou již jedno úspěšné studiové album a několik singlů. Duo tvoří Valeria Ereth alias Böse Fuch, již dobře známá svými covery videí na YouTube a Seline Hönig, alias Sly, talentovaná zpěvačka a kreativní mysl dua. Svůj hudební styl definují jako digital metal a jejich set byl skvělým začátkem večera. Většina skladeb obsahovala mnoho elektronických prvků, které industriálně laděné prostředí podtrhly. Ve svém časovém oknu dámy dokázaly vytvořit naprosto skvělou atmosféru pro hlavní hvězdu večera, kapelu Oomph!

Oomph! představili nového zpěváka i album

Oomph! své vystoupení zahájili písní Soll das Liebe sein?, která má na novém albu Richter und Henker pořadové číslo tři. Muzikanti nastoupili na pódium oblečení v šedivých kožiších, ne nepodobní čertům z populární Krampus show. Jediné, co jim chybělo k dokonalosti, byly samozřejmě masky. Nový zpěvák Der Schulz (Daniel Schulz), který se za mikrofon Oomph! oficiálně postavil v červnu letošního roku, do kapely velice dobře zapadl!

Až do poloviny vystoupení střídala kapela v setlistu vždy jednu skladbu novou skladbou starší. Těch nových, z alba Richter und Henker vydaného letos v září, zaznělo celkem šest. Kromě již jmenované úvodní Soll das Liebe sein? to byly například titulní Richter und Henker, Nur ein Mensch nebo Schrei nur Schrei. Skvěle naladěné publikum výborně reagovalo na všechny sklady, bylo zřejmé, že i novou tvorbu už vzalo za svou.

Nechyběla ani starší tvorba

Cirka v polovině večera se Der Schulz ujal klávesového nástroje, což bylo velmi milým zpestřením vystoupení. V druhé části koncertu jsme si mohli poslechnout hlavně starší tvorbu, která se více přibližuje Neue Deutsche Härte, žánru, který Oomph! spojuje s hudebními bratry Rammstein.

Kapela v Praze odehrála dvouapůlhodinový set, v rámci kterého zaznělo celkem 23 skladeb. Těmi závěrečnými, přídavkovými, byly hity Alles aus Liebe a Niemand. Tento večer bude pro většinu fanoušků industrial metalu určitě nezapomenutelný!

Text a foto: Toby

Author