Dvacátý ročník Masters of Rock zná své headlinery

Judas Priest, Rob Halford/foto: Honza Švanda

Příští rok se můžeme těšit již na 20. ročník největšího českého metalového festivalu Masters of Rock. A pohled na zveřejněná jména účastníků napovídá, že oslava to bude opravdu velkolepá.

Judas Priest vydávají nové album a stále jsou k nezastavení

Headlinery budou po dvou letech opět britské heavymetalové legendy Judas Priest. Již úctyhodných 53 let si razí cestu metalovým žánrem a světu dali řadu nesmrtelných alb jako British Steel, Screaming for Vengeance, Turbo nebo Painkiller. Nedávno Judas Priest vypustili svůj 19. studiový počin s názvem Invincible Shield, ze kterého již zveřejnili dvojici skladeb Panic Attack a Trial by Fire. Formace vedená frontmanem a metalovým bohem Robem Halfordem též angažovala na post druhého kytaristy Andyho Sneapa, který zaskakuje za Glenna Tiptona, který se potýká s nervovým onemocněním. Loňský koncert sledoval totálně zaplněný a vyprodaný areál vizovické likérky a my věříme, že tomu příští rok nebude jinak.

S novým albem přijede Bruce Dickinson, dorazí i němečtí Accept

Druhým velkým jménem bude zpěvák Bruce Dickinson z Iron Maiden, jenž nedávno oznámil evropské turné ke svému sedmému sólovému albu The Mandrake Project. Na něm opět potvrzuje svůj neuvěřitelný hlasový rozsah a textařské schopnosti. A kdo byl letos na Iron Maiden v Praze, může potvrdit, že i přes pokročilejší věk a více jak půlstoletí dlouhou kariéru je Bruce Dickinson stále plný energie a inspirace.

Kulaté padesátiny za pár let oslaví další heavymetalová legenda – němečtí Accept. Obsazení kapely, ve kterém za stálice můžeme považovat kmenového kytaristu Wolfa Hoffmanna a frontmana Marka Tornilla, dostálo v posledních letech mnohých změn. Nic se ale nemění na tom, že Accept mají energie na rozdávání a jejich muzika šlape stále stejně dobře jako v osmdesátkách, které byly érou jejich největší slávy.

Metalová Opera Avantasia nebo Sepultura v podání bratrů Cavalerových

Velkým tahákem bude také Avantasia, mezinárodní projekt zpěváka a skladatele Tobiase Sammeta, který vznikl na přelomu tisíciletí jako forma metalové opery. Do tohoto projektu Tobias přizval své hudební vzory a idoly, na jednom jevišti tak vedle sebe excelují takové persony jako Michael Kiske, Amanda Somerville, Bob Catley, Jorn Lande nebo Ralf Scheepers. Jejich show bývá vždy velkolepá a tentokrát budou jedním ze základních stavebních kamenů programu.

Z opačného „metalového pólu“ pořádně přitvrdí muziku bratři Max a Igor Cavalerovi, kteří nedávno zmasakrovali zlínskou halu Datart se svými společnými prvotinami. Přehráli zde téměř celé první dvě desky Sepultury Morbid Visions a Schizophrenia a dokázali, že si drží svoji thrash/deathmetalovou kondici. Ve Vizovicích se máme na co těšit!

Královna metalu Doro Pesch, premiéra pro The Rasmus a řada dalších velkých jmen

40 let na scéně a své šedesátiny přijede oslavit metalová královna Doro Pesch s tím nejlepším ze své tvorby. Svoji premiéru zde odehrají finské rockové hvězdy The Rasmus, přijedou i jejich krajané, powermetaloví veteráni Stratovarius. Poprvé se zde představí německá metalcoreová formace Electric Callboy, z Německa přijede i thrashmetalová legenda Sodom. Po dvou letech se do Vizovic vrátí i party piráti Alestorm.

Tyto a mnoho dalších skvělých kapel se na vás těší příští léto od 11. do 14. července ve Vizovicích, v areálu likérky Rudolf Jelínek. V první, cenově výhodné emisi můžete vstupenky objednávat do konce letošního roku. V prodeji je také letošní novinka – VIP vstupenky na sezení na nově postavených tribunách s pohodlnými sedačkami a řadou dalších benefitů.

Veškeré důležité informace naleznete na webu pořadatele festivalu www.mastersofrock.cz.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com