Magmafest letos podruhé: Jihlavě vládl Arakain, Škwor i Trautenberk

Ohně, kouře a mlha – to vše bylo vidět na Magmafestu během vystoupení kapel.

Text: Sylva Kaplanová

Foto: Honza Švanda

Jihlava hostila v sobotu 11. 8. Magmafest, srpnovou variantu rockové akce konané na jaře v Písku a o prázdninách právě ve městě, jímž prochází hranice mezi Čechami a Moravou. Vedra už trochu opadla a během celého dne vládlo příjemné letní počasí, které také zajisté přispělo ke zdaru festivalu. Letos fungovalo na jedničku i občerstvení. Ani u pivních stánků nebyly vidět tradiční dlouhé fronty.

Od dopoledních hodin při produkci Forrest Jump, Septic People a Tanji fanoušků pozvolna přibývalo, až se jich na Arakain hrající v odpoledním čase shromáždil pod pódiem i na ochozech Amfiteátru Březinovy sady velice slušný počet (nepřehlédnutelný byl mladík vepředu fandící rukou v sádře a berle zdvižená ve vzduchu). A kapela uměla patřičně ocenit jejich přízeň. Tentokrát bylo na muzikantech obzvlášť vidět, jak je to baví, a k pořádné náloži metalu přidali i pár legrácek.

Po nich se trochu zvolnilo s Jaksi Taksi, ale důležité místo stále měly texty na závažnější témata. Ne tak při produkci Alkeholu, který nastoupil po nich – jak víme, tahle banda se nebere moc vážně a jejich songy byly jako vždy především o lidové zábavě, jakou alkohol bezesporu je (v průběhu setu potěšila píseň Nechte vlajky vlát projektu Hattrick zformovaného s Alešem Brichtou).

Na nevážnou notu se pokračovalo dál – Trautenberk je stále častějším hostem festivalů a publikum si ho žádá, neboť kapela nabízí neotřelý humor a originální kostýmy ve stylu Krkonošských pohádek jsou také něčím, co tu ještě nebylo.

Závěr patřil těm, na které se návštěvníci těšili asi nejvíc – Dymytry a kapele Škwor. Obě party předvedly svůj obvyklý nadupaný výkon, za který je jejich fanoušci milují, a postaraly se tak o úspěšné vyvrcholení celého festivalového dne.

Jaksi Taksi v jedné z písní rozvinuli úvahu o tom, jaké to bude, až se odpojí od všech sociálních sítí, či možná od celého internetu. Vy ale zůstaňte připojení a vyčkejte, jak budou postupně přibývat jednotlivá fotoalba kapel. Rozhodně je na co se těšit!

Author

Napsat komentář