Tremonti přivezou zbrusu nové album A Dying Machine do Brna

Po téměř roce a půl se k nám vrací Mark Tremonti

Po téměř roce a půl se Mark Tremonti vrací do České republiky, a to se svou kapelou Tremonti. V společnosti Erica Friedmana (kytara), Tannera Keegana (basa) a Ryana Bennetta (bicí), který na momentální tour zaskakuje za Garretta Whitlocka, se tato čtyřka představí 16.11. v brněnském Semilassu.

 

Tremonti vydal v červnu další album

Tremonti vydali v červnu svůj čtvrtý studiový počin s názvem A Dying Machine, který sklidil úspěch jak mezi fanoušky, tak i mezi kritiky. Tato nahrávka je prvním konceptuálním albumem kapely a doprovází ho také stejnojmenný sci-fi román, který Mark napsal spolu s Johnem Shirleym. Kniha je zasazena do přelomu příštího století, kdy začíná komerční výroba umělých lidi, takzvaných vessels, a věnuje se jejich soužití a začlenění do lidské společnosti.

Hudebně je toto album zatím nejpestřejší z dosavadních čtyř alb. A i když už i předchozí alba All I Was, Cauterize a Dust nasadila laťku hodně vysoko, Tremonti se s A Dying Machine opět posunuli o hodný kus dále. A je to znát nejen na hudbě, ale v značné míře i na obrovském pokroku, který udělal Mark, co se jeho vokálů týče.

Kapela už odehrála k albumu jedno úspěšné evropské turné v létě tohto roku a na podzim se vracejí zpět k nám do Evropy. Žádný fanoušek kvalitního metalu by si jej rozhodně neměl nechat ujít. Živá vystoupení této kapely jsou nesmírně energická a fanoušci si krom normálního koncertu mohou zakoupit i Meet &Great s kapelou, v rámci kterého mají kromě jiného možnost vidět i soundcheck kapely.

Brněnský koncert je jediný na území naší reubliky při podzimním turné Marka Tremontiho. Lístky jsou k dostání v sítích Ticketmaster a Ticketportal.

Text i foto: Niwy Kováčová

Author

Napsat komentář