Lacuna Coil na Rock Heart: Přijede druhá zahraniční skupina s dámou za mikrofonem

Italská gothic-alternative metalová pětice LACUNA COIL je dalším lákadlem, které nás bude bavit příští rok v Moravském Krumlově na festivalu Rock Heart. Skupina kolem pohledné zpěvačky Cristiny Scabbia je u nás známá z festivalů Metalfest a Masters of Rock; koncertují u nás poměrně často. I když se zdají na první pohled poměrně mladí, příští rok slaví krásných 25 let na scéně.

Festivalová podiová show s hororovou vizáží

Jejich diskografie čítá prozatím 8 desek, z nichž ta nejnovější s názvem „Delirium“ vyšla v roce 2016. Mezi nejznámější songy patří bezpochyby „End of Time“, „Trip the Darkness“ či „Spellbound“. Zajímavá je taky coververze „Enjoy the Silence“ od Depeche Mode. Atmosféru jejich koncertů dokresluje i vizáž všech členů, například na loňském Masters of Rock přišli na podium „vystylovaní“ jako doktoři z márnice. Je otázkou co si pro nás připraví za show na festivalu Rock Heart.

 

 

Cristina Scabbia je mimo své krásy i velmi chytrá a sebevědomá. Na letošním Metalfestu pronesla dlouhý monolog, ve kterém mimo jiné mluvila o spojení mezi vyznavači metalové hudby, kdy jsme všichni jedna rodina, pomáháme jeden druhému, nic nás nezastaví a společně dokážeme, cokoliv si zamaneme. Přijďte si užít tuto sympatickou bandu z jihu Evropy na Rock Heart 2019, je určitě na co se těšit.

Text: Mates Šimek

Foto: Honza Švanda

Napsat komentář