Tarja Turunen dokončila české vánoční miniturné

Finská operní a symfometalová zpěvačka Tarja Turunen se do Česka vrací velmi ráda. Důkazem toho budiž fakt, že v prosinci u nás po loňském velkém úspěchu uspořádala hned čtyři vánoční koncerty. Rocksound.cz přináší reportáž z takřka vyprodané znojemské sportovní haly.

13. prosince zbylo v hale jen několik desítek volných míst na konci plochy. Hale vévodilo monstrózní pódium, na kterém se nejdříve představili hudebníci z Moravské filharmonie Olomouc a pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad. Hlavní hvězda večera na sebe nenechala dlouho čekat a na pódium nastupovala za potlesku a v doprovodu dirigenta olomoucké filharmonie.

Koncert byl rozdělen na dvě části s přestávkou, kdy se Tarja Turunen, jak tomu bývá zvykem, stihla i převléct.

Koncert uzavřela vánoční píseň We Wish You a Merry Christmas

První část byla spíš operní, druhá už nechala naplno zaznít vánoční melodie. Část z nich si mohou fanoušci poslechnout i na posledním albu From Spirits And Ghosts, které zde bylo v prodeji s dalším merchem. Finská sopranistka přednesla například nádhernou pomalou vánoční píseň O Come Emmanuel, střídanou melodiemi svižnějšího tempa, jako třeba Deck The Halls a God Rest Ye Merry Gentlemen. Po každém songu diváci Tarju odměnili bouřlivým potleskem. Koncert byl zakončen, jak Tarja řekla, nejhezčí vánoční písní We Wish You a Merry Christmas, kterou má i nejraději.

Nezbývá než poděkovat pořadatelům festivalu Rock Heart za tento zážitek – vidět Tarju v předvánočním čase i ve Znojmě.

Text: Honza Švanda, Sylva Kaplanová

Foto: Honza Švanda

Author

Napsat komentář