Ian Paice zahrál v Liberci hity Deep Purple i něco z vlastní tvorby Purpendicular

I přes přívaly sněhu zvládl do Liberce dorazit Ian Paice, nejznámější jako bubeník Deep Purple. Odehrál zde jediný letošní koncert v ČR s doprovázející kapelou Purpendicular, se kterou vystupuje, když zrovna není na tour s Deep Purple. Jedná se o nejlepší tribute band slavných Deep Purple.

Klub ve mlýně

Prostředí starého mlýna vytvořilo po citlivé rekonstrukci prostor pro multižánrové vyžití. Club Warehouse poskytl důstojné prostory legendě i zázemí fanouškům. K tomu vonělo pivo z vlastního malého pivovaru, který je součástí klubu.

Hity Deep Purple, sólo tvorba i autogramiáda

Koncert samotný ozdobil dokonalý výkon zkušených hudebníků z Purpendicular, a hlavně výkon samotného Iana Paice. Hrály se všeobecně známé a uznávané hity od Deep Purple, ale i vlastní sólová tvorba skupiny Purpendicular. Koncert zakončil přídavek s jednou z nejznámějších písní Deep Purple Smoke On The Water. Po koncertě Ian Paice rozdal fanouškům dvě sady paliček, se kterými hrál, trpělivě se podepisoval, fotil se s fanoušky a podepisoval i suvenýry, které si fanoušci sami přinesli.

Stále při síle

Nezbývá než poděkovat organizátorům, že sem tohle velké jméno a bubenickou legendu přivezli, a těšit se, že si tento zážitek budeme moci zopakovat. Paice je stále při síle, a i když se jeho nejslavnější kapela pravděpodobně loučí s koncertováním a velkými tour, on sám ještě v žádném případě neříká poslední slovo.

Text: Miloš Hlaváček, Sylva Kaplanová

Foto: Miloš Hlaváček

Author

Napsat komentář