Loňských 20 let Škworu: koncert v O2 Areně, nová kniha a příslib DVD

Dvacáté narozeniny úspěšné kapely jsou dobrým důvodem podniknout něco výjimečného. Škwor loni na podzim za tímto účelem uspořádali koncert v O2 Areně. Na určitou metu, kterou koncert v tomto kulturním stánku v českém hudebním prostředí představuje, plně dosáhli. Koncert konaný 16. 11. se u zaplněné haly setkal se s nadšeným ohlasem.

Splněný klukovský sen kapely Flattus

Na úvod koncertního večera vystoupila pražská crossoverová skupina Flattus, kterou se Škworem pojí společná historie – v letech 2013 a 2014 odehráli společně turné. Kapela začíná být známá i ve větším měřítku, zajisté si vybavíte videoklip I love U s Evou Burešovou a Michalem Skořepou (ex-Stroy) v hlavních rolích. Vystoupení v O2 Areně pro ně každopádně znamená splněný klukovský sen.

Po pódiu létaly noty i ohně

Samotné hlavní hvězdy rockového večera si pro fanoušky připravily propracovanou show. Světla, vynikající zvuk, konfety, plameny a další pyrotechnické efekty, pečlivě sestavený setlist představující průřez tvorbou a zahrnující ty největší pecky kapely. To vše dalo dohromady zážitek, na který budou zúčastnění ještě dlouho vzpomínat. Výborný zvuk byl i v horních patrech arény, což nebývá vždy. Do setlistu se vešlo více nových skladeb, samozřejmě i ty z aktuálního alba Uzavřený kruh.

Kapela, které od mikrofonu vládl charismatický frontman Petr Hrdlička, si na pódium zvala také hosty – v jednom z největších hitů skupiny Sraž nás na kolena se představil Kapitán Demo, dále si s kapelou zazpívala Helena Zeťová (úvod jedné z nejstarších písní Vyhlašuju boj, hrané na španělky) a na klavír zahrál Honza Zlatuška, když citlivě doprovodil skladbu Miliónu hvězd se ptáš. A ten zážitek, kdy celá hala zpívá a svítí mobilními telefony, bychom přáli každému muzikantovi.

Dárek k dvacetinám: kniha o Škworu

Na koncertě měla premiéru také unikátní kniha ke 20. narozeninám kapely. Obsahuje spoustu fotografií od kapelních počátků až dodnes, něco z historie a dokonce zpěvník největších hitů.

Příštích dvacet let

Škwor ušel za uplynulých dvacet let dlouhou cestu od sokoloven a malých sálů po dnešní hutný zvuk a moderně znějící muziku s hlubšími texty. Dlužno dodat, že se tato dlouhá a mnohdy namáhavá cesta vyplatila a koncert v O2 Areně se i pro ně samotné stal odměnou. S optimismem hledíme tedy do let příštích, neboť pánové jsou stále v plné síle a mohou nás ještě mnohým překvapit.

První vlaštovka ze zmíněných překvapení je už známá: blíží se okamžik, kdy světlo světa spatří DVD z koncertu v O2 Areně. A pro jaro 2019 se Škwor opět chystá pilně koncertovat, tentokrát akusticky.

Text: Honza Švanda, Sylva Kaplanová

Foto: Honza Švanda

Napsat komentář