Skotští piráti Alestorm připlouvají do Masters of Rock Cafe ve Zlíně

Alestorm, známí svým chytlavým pirátským metalem, se poprvé od loňského vystoupení na Metalfestu představí u nás, ve zlínském Masters of Rock Café. Veselé songy plné alkoholu, pirátských výprav za bohatstvím a slávou námořníků, které dostihl nemilosrdný osud, jsou pro Alestorm charakteristické.

Nafukovací kachna v publiku. Co bude tentokrát?

Setlist bude sestaven, jako je tomu na tomto turné zvykem, především ze songů z předloňského alba No Grave But the Sea, i když zajisté sáhnou i do staršího repertoáru – desek nahráli již celkem pět. Pódiová show Alestorm se pak vyznačuje energickým projevem a různými bláznivinami. Když u nás byli posledně, vypustili do davu obří žlutou nafukovací kačenu. Určitě si nějaký podobný vtípek připraví i tentokrát.

 

Island, folk metal a symfonický orchestr

Vedle Alestorm se ještě můžeme těšit na Skálmöld pocházející z dalekého Islandu, kteří se u nás zastavují často po boku dalších viking folk metalových skupin (vzpomeňme třeba na turné s finskými Korpiklaani). Sice hrají teprve desátým rokem, ale stejně jako Alestorm už vydali pět alb a jejich oblíbenost nejen u nás stále roste. Ve své tvorbě se inspirují severskou mytologií a tradicemi, v roce 2013 si dokonce zahráli s islandským symfonickým orchestrem. Vrací se k nám s novou deskou Sorgir, která vyšla v říjnu.

 

Metaloví kovbojové

Večer zahájí nejmladší ze všech tří kapel, v podstatě nováčci Bootyard Bandits, kteří se zformovali teprve minulý rok, ale dokážou skvěle pobavit. Představte si, že zničehonic před vás přiběhne parta kovbojů a začne hrát veselou směsici country rocku a metalu. Vstupenky na tuto veselici jsou stále k dispozici a v sobotu večer se jde do akce!

Text: Mates Šimek

Foto: Petr Chán

 

Author

Napsat komentář